הסרטון שהכניס את לוחמי מג"ב לכלא

שני לוחמי מג"ב נשלחו הבוקר ל-14 יום בכלא לאחר שצילמו סרטון שבו אחד מהם מחופש לרעול פנים שצועק "אללה אכבר" ומאיים על השני. מג"ב: התנהגות שאינה עולה בקנה אחד עם ערכי החיל

הבדיחה של הלוחמים לא הצחיקה את המפקדים: שני לוחמי משמר הגבול ביימו סרטון שמתעד ניסיון דקירה של אחד מהם. עד מהרה הופץ הסרטון ההיתולי ברשת ולמרבה הפתעתם - הוביל אותם בסופו של דבר לתא המעצר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בסרטון, תחת הכותרת "ממה מג"בניקים מפחדים באמת", ניתן לראות את אחד הלוחמים במדים כשהוא יושב ומסתכל בטלפון הנייד שלו. אז נכנס לוחם אחר מחופש לרעול פנים כשבידו חפץ חד שנראה כמו סכין, תוך שהוא מאיים על הלוחם ואומר: "אללה אכבר, איפה הנשק? איפה הנשקייה?". הלוחם ענה לו בתגובה: "אימאל'ה מה אתה מטומטם, חשבתי שאתה הרס"ר יא מפגר".

הכעס בקרב המפקדים היה על המסר, זאת לאור משפט בקרב חיילי צה"ל שלפיו השומר בעמדה מפחד מקצין או רס"ר יותר מאשר ממחבל. למרות שהסרטון צולם שלא במשמרת ובבדיחות הדעת, מפקדים ממרחב ירושלים במג"ב הבחינו בו והחליטו להעביר את הנושא למפקד מג"ב ירושלים.

הבוקר (חמישי) נשפטו השניים בידי מפקד מג"ב ירושלים ל-14 יום בכלא בגין התנהגות שאינה הולמת, זאת לאחר שהסרטון הועלה לעמוד הפייסבוק "חיילים מצייצים". במג"ב וגם בצה"ל מנסים להילחם בהעלאת סרטונים "לא ראויים" ועל כן הוחלט לשפוט אותם בחומרה למרות שהיה מדובר בהלצה בלבד.

ממג"ב נמסר בתגובה: "מדובר בהתנהגות שאינה עולה בקנה אחד עם ערכי החיל ועל כן השניים טופלו משמעתית".

לפניות לכתב: MatanH@ch2news.tv

הצטרפו לעמוד הפייסבוק של מתן חצרוני