היום: צעדות מחאה בגדה המערבית

חמאס קרא לקיים הפגנות ברחבי הגדה המערבית, כדי להפגין סולידריות עם "המאבק על ירושלים". ברמאללה ובחברון יתקיימו צעדות לאחר תפילות יום השישי במסגדים

מהומות בחברון, ארכיון (רויטרס)

יום זעם בגדה המערבית: ארגון חמאס קרא אתמול (חמישי) לקיים הפגנות ברחובות הגדה לאות הזדהות עם "המאבק על אל-אקצה וירושלים" כהגדרתם. כך דיווחה סוכנות הידיעות הפלסטינית מען.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

הלשכה המדינית של חמאס דחקה באנשים לצאת לרחובות בערים הפלסטיניות ובמחנות הפליטים להפגנת סולידריות. ברמאללה צפויה להתקיים צעדה לכיוון מחסום קלנדיה.

בחברון תתקיים צעדה שתצא מהמסגד בדרום העיר בתום תפילות יום השישי.

בתוך כך, נמשכת המתיחות בירושלים, וניצני אלימות נראים גם בדרום הארץ: שני ערבים התלוננו אתמול כי ארבע נערות ניגשו אליהם - ותקפו אותם בגז מדמיע. המשטרה פתחה בסריקות ועצרה ארבע חשודות תושבות יהודה ושומרון. בדרום ירושלים הותקפו שוטרים באבנים והגיבו באמצעים לפיזור הפגנות, וגם בערד הותקף אוטובוס באבנים.

התפרעויות בשועפט, ארכיון (רויטרס)

אבנים הושלכו לעבר אוטובוס, קו 388 של חברת מטרופולין, באזור ערד. איש מהנוסעים לא נפגע, אך נגרם נזק לאוטובוס. מדובר באירוע שלישי אתמול באותו אזור, לאחר שבשעות הבוקר נפצעה אישה קל מאבנים שהושלכו לעבר רכבה, ולאחר מספר שעות נרגם רכב נוסף באבנים.

בירושלים התלונן נהג מונית ערבי כי הותקף על ידי ארבע נערות יהודיות במרכז העיר, ולדבריו המעשה בוצע על רקע לאומני. הנהג, שלא נזקק לטיפול רפואי, מסר תיאור כללי של הנערות ובעקבות כך פתחו השוטרים בסריקות אחר החשודות ובחקירה. זמן קצר לאחר מכן דיווח עובד ערבי מהאזור כי הותקף באותו אופן, ובעקבות הדיווח שלו איתרו שוטרי תחנת לב הבירה ארבע נערות תושבות יצהר שהסתובבו במדרחוב העירוני. בחיפוש ברכושן של הנערות נמצאו שני מיכלי גז מדמיע, והן הועברו לחקירה.

גם בג'בל מוכבר בדרום העיר לא שקט - צעירים ערבים יידו אבנים לעבר השוטרים, במחאה על אישור הריסת בתי המחבלים שביצעו את הפיגוע בבית הכנסת בהר נוף השבוע. כוחות משטרה ומג"ב שהוצבו בשכונת ג'בל מוכבר הותקפו באבנים, אך לא נפגעו בעימותים. הכוח שהוצב במקום פיזר את המתפרעים תוך שימוש באמצעים.