ישראלי טוען: נפגעתי מירי מסוריה

תושב הכפר מג'דל שמס שברמת הגולן למרפאה המקומית לאחר שלטענתו קליע שנורה מכיוון סוריה פגע ברגלו. הגבר, שנפצע קל-בינוני, סיפר כי שמע שריקה ולאחר מכן הבחין ברגל הפגועה. הוא הועבר לטיפול בבית החולים זיו בצפת. מצה"ל נמסר כי האירוע דווח לכוחות בשטח

ירי מסוריה פגע בו? ארכיון (גיא ורון, חדשות 2)

תושב מג'דל שמס שברמת הגולן, בן 19, טוען כי נורה היום (שבת) ברגלו בעת שעמד סמוך לגבול עם סוריה. לדבריו, לאחר ששמע שריקה הכדור פגע ברגלו ופצע אותו. הוא פונה במצב קל-בינוני לבית החולים זיו בצפת.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

האיש הגיע למרפאה בכפר עם פצע ירי ברגלו. גורמים במשטרה העריכו כי מכיוון שהכדור חדר לרגל במהירות נמוכה ואין פצע יציאה, הירי בוצע ממרחק רב. בצה"ל אומרים כי עודכנו באירוע ומהמשטרה כי הם אינם מכירים בשלב זה כל אירוע חריג בגבול.

הפעם האחרונה בה בוצע ירי לעבר ישראל מכיוון סוריה הייתה לפני כחודש, אז נפלה פצצת מרגמה במג'דל שמס. הנפילה אותרה בין שני בתים בכפר ולא היו נפגעים בתקרית.

כוחות צה"ל שהגיעו למקום אספו את שאריות הרקטה להמשך בדיקה. זמן קצר לאחר מכן, נורתה אש מנשק קל לעבר כוח סיור של צה"ל סמוך לתל חזקה שברמת הגולן. גם בתקרית זו לא היו נפגעים בצד הישראלי, אך אדם אחד נפצע בצד הסורי לאחר שהכוח הצה"לי השיב באש לעבר מקור הירי.