30 שנות מאסר לפלסטיני שניסה לפוצץ בתים בירושלים

פעיל חמאס שנכשל בניסיון לרצוח יהודי באמצעות גרזן, קיבל "השראה" מאסון הגז בבירה בשנה שעברה והחליט לנסות לרצוח ישראלים על ידי חבלה בצינורות הגז של בתי מגורים. הוא הורשע בתשעה ניסיונות כאלו, שבכולם איש לא נפגע. "הנאשם שם לו למטרה לסייע לארגוני הטרור, מעשיו מחייבים ענישה מחמירה", פסק ביהמ"ש

המורשע על רקע אחד הצינורות בהם חיבל (אריק אבולוף, כבאות והצלה ירושלים)

בית המשפט המחוזי בירושלים גזר הבוקר (רביעי) 30 שנות מאסר על פלסטיני תושב מזרח ירושלים, שהורשע ב-10 מקרים של ניסיון רצח. זאת, לאחר שחתך צינורות גז של בתי מגורים בבירה במטרה להביא לפיצוצם ובכך להרוג את המשפחות שהתגוררו בהם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

עזיז עויסאת, תושב ג'אבל מוכבר ואב לשישה ילדים, מזוהה עם תנועת חמאס. הוא הורשע כבר ב-2012 בניסיון לרצוח אברך סמוך לשער שכם בירושלים, לאחר שתקף אותו בגרזן. תלמיד הישיבה הצליח להימלט ובהמשך פונה לבית החולים.

עויסאת אף ריצה בעבר עונש מאסר של שנה וחצי בכלא הישראלי על עבירה אחרת. לאחר פיצוץ הגז הקטלני שאירע בשכונת רמות בירושלים בשנת 2014, שגרם למותם של 4 בני אדם, הוא החליט לאמץ שיטת פעולה של חיתוך צינורות גז בבנייני מגורים על מנת להביא להרג המוני של יהודים.

"שם לו למטרה לסייע לארגוני הטרור"

עויסאת ניסה לבצע לא פחות מתשעה פיגועים באמצעות חיתוך צינורות גז בבתי מגורים בירושלים. בכל המקרים, הדליפה אותרה מבעוד מועד ואיש לא נפגע.

"הנאשם שם לו למטרה לסייע לארגוני הטרור ולהביא למותם של יהודים ממניע לאומני. הנאשם ביקש באופן שיטתי ועקבי להוציא לפעול את מטרתו, תחילה באמצעות גרזן ולאחר מכן בדפוס פעולה של חיתוך צינורות בבנייני מגורים", כתבו השופטים יעקב צבן, רפי כרמל ורבקה פרידמן-פלדמן בהחלטתם. "הנאשם אינו מסוגל לראות את סבלו של האחר ונעדר אמפתיה. מעשיו הרבים והשיטתיים מחייבים ענישה ראויה, הולמת ומחמירה".