פרסום ראשון: האוצר דורש מניצבים להחזיר כסף למדינה

משרד האוצר טוען כי קצינים בדרגות הבכירות ביותר, כולל ארבעה ניצבים, קיבלו תוספות שכר שהיו מיועדות לשוטרים בדרגים נמוכים יותר המשרתים בשטח. במכתב למשרד לביטחון פנים דורשים מהשוטרים להחזיר את הכסף, בסכום שמגיע לעד 2,300 שקלים לחודש וחולק מאז שנת 2012

הניצבים ותוספת הסיכון שקיבלו (חדשות 2)

פרסום ראשון: האם לא פחות מארבעה ניצבים במשטרה, לצד כמה שוטרים בדרגת תת ניצב, קיבלו תוספות שכר שלא בהתאם לתנאי האוצר? זה בדיוק מה שטוענים במשרד האוצר, שדורש משורה של ניצבים להחזיר כסף למדינה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הרקע להתפתחות הוא הסכם שנחתם בשנת 2012, שבו נקבע כי שוטרים שמסכנים את עצמם בשטח - ולא משרתים במשרד, יקבלו תוספת שכר. הרעיון מאחורי המהלך היה להעניק תמריץ לשוטרים בדרגות נמוכות יחסית, אבל באוצר טוענים כי הכסף הגיע לידיים הלא נכונות - לשוטרים בדרגות ניצב ותת-ניצב.

בין הניצבים שקיבלו את התוספת למשכורת ניתן למצוא את ראש אגף התנועה ניצב ירון בארי, מפקד מחוז ירושלים ניצב צ'יקו אדרי, מפקד להב 433 ניצב רוני ליטמן ומפקד מחוז מרכז ניצב מוטי כהן. הארבעה קיבלו הטבות שכר בסכומים שנעים בין 1,400 שקלים ועד 2,300 שקלים לחודש.

הממונה על השכר באוצר כתב לשר לביטחון פנים כי הכספים הללו התקבלו בניגוד להנחיות וצריך להחזיר אותם למדינה, מהלך שסביר להניח יעורר ויכוח בין האוצר למשרד לביטחון פנים. בתגובה נמסר משני המשרדים כי השוטרים מקבלים את משכורתם על פי החוק ובהתאם להנחיות האוצר.