סוכל פיגוע דקירה במערת המכפלה

צעירה פלסטינית שהגיעה הבוקר למערכת המכפלה נעצרה לאחר שסירבה לעבור בידוק בטחוני בכניסה למקום. רגעים לפני מעצרה הוציאה החשודה סכין מתיקה, והשליכה אותה על הקרקע. בחקירתה סיפרה כי תכננה לדקור את אחד מאנשי כוחות הביטחון הנמצאים במקום

עמדת הבידוק בכניסה למערת המכפלה (חטיבת דובר המשטרה)

שוטרי מחוז ש"י ומשמר הגבול סיכלו הבוקר (שישי) פיגוע דקירה במערת המכפלה בחברון, ועצרו צעירה פלסטינית בת 17.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

סמוך לשעה 8 בבוקר הגיעה הצעירה הפלסטינית לעמדת בידוק משטרתית בכניסה למערכת המכפלה, ובניגוד לנהלים במקום, סירבה לעבור בידוק ביטחוני. שוטרי יחידת מערת המכפלה ולוחמי משמר גבול הזהירו את הצעירה, והודיעו לה שוב כי היא חייבת להיבדק.

בשלב מסוים במהלך חילופי הדברים, הוציאה החשודה סכין מתיקה והשליכה אותו על הרצפה. השוטרים השתלטו עליה, עצרו אותה, והביאו אותה לחקירה. בתחקור ראשוני סיפרה בת ה-17 כי תכננה לדקור באמצעות הסכין את אחד מאנשי כוחות הביטחון במקום.

הסכין שנמצאה ברשות הצעירה הפלסטינית (חטיבת דובר המשטרה)

בתחילת השבוע עלה חשד לפיגוע דקירה בירושלים, כששני אזרחים ישראלים הגיעו לתחנת משטרה בבירה וסיפרו כי הם וחבר נוסף שלהם נדקרו על ידי קבוצה של מספר ערבים, לאחר שיצאו מישיבת "שובו בנים" בעיר העתיקה.

אחד הגברים נפצע באורח בינוני כשנדקר בחזהו, והשני נפצע באורח קל כשנשרט בצווארו וככל הנראה שבר את ידו. השניים פונו מתחנת המשטרה לבית החולים שערי צדק בעיר באמצעות אמבולנסים של מד"א. בשלב ראשוני של החקירה לא היה ברור באם מדובר בפיגוע מתוכנן או שמא בקטטה שהתפתחה במקום בין המעורבים.