לוחמי השייטת, הדולפינה והסוף העצוב

במהלך אימון מצאו החיילים המובחרים את היונקת החולה על החוף, וניסו לסייע לה לשוב לים. משלא הצליחו לעזור לה לשחות, חיכו לידה במים הרדודים במשך ארבע שעות - עד להגעת הסיוע המקצועי

נשארו ליד היונקת החולה במים הרדודים

הלוחמים עצרו אימון כדי לסייע לחיה במצוקה: במהלך אימון שגרתי של השייטת מול חופי עתלית, זיהו היום (חמישי) החיילים דולפינה על החוף. הלוחמים רצו לעברה והרימו אותה חזרה לים, שם שטפו אותה וניסו לה לעזור לה לשחות. למרות המאמצים הרבים, היונקת שבה אל החוף.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

לאחר מספר פעמים בהן ניסו להשיבה לים, הבינו הלוחמים כי היא פצועה ולא תצליח לשחות בכוחות עצמה. בזמן הזה עזרו לה הלוחמים להישאר במים הרדודים, ובמקביל הזמינו עזרה מהמרכז לחקר מידע וסיוע ליונקים ימיים בישראל.

אנשי המרכז ביקשו לקבל תמונה מיידית של הדולפינה הפצועה, ולאחר קבלת התלונה חזרו אל החיילים ואמרו להם שמדובר בדולפינה חולה שנמשתה למים הרדודים בשל המחלה הסופנית.

אנשי המרכז למחקר הגיעו לאחר מכן לחוף ופינו את הדולפינה למרכז. המומחים ציינו כי הפינוי המוצלח של הדולפינה לא היה יכול להתקיים ללא אנשי השייטת שנשארו איתה במשך ארבע שעות ועזרו לה לשהות במים הרדודים. לבסוף לבסוף היא מצאה את מותה במרכז אליו הובאה‎, למרות כל המאמצים להצילה.

לפניות לכתב: Matanh@ch2news.tv