ירי מהרצועה לעבר ג'יפ סיור צבאי; צה"ל השיב באש

גבול הדרום ממשיך להתחמם: אש צלפים נפתחה מרצועת עזה לעבר ג'יפ צה"ל שערך סיור שגרתי סמוך לגדר המערכת. אין נפגעים, נזק קל נגרם לכלי הרכב. טנקים של צה"ל השיבו באש לעבר מקורות הירי

שוב תקרית סמוך לגבול הרצועה. ארכיון (רויטרס)

תקרית נוספת סמוך לרצועה בתוך פחות משבוע: מחבלים פתחו היום (חמישי) באש משטח רצועת עזה. ככל הנראה שמדובר בירי צלפים מנשק קל שבוצע לעבר סיור של צה"ל סמוך לגבול במרכז הרצועה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בתקרית לא היו נפגעים, אך נזק נגרם לשמשת הרכב. מדובר צה"ל נמסר כי טנקים הגיבו באש לעבר נקודות חשודות במרחב.

זוהי לא התקרית הראשונה במרחב גבול עזה שהתרחשה השבוע: ביום ראשון האחרון, פלסטיני שנכנס לאזור האסור לשהייה בסמוך לגבול לא שעה להתרעות של חיילי צה"ל שניסו לעצור אותו, הוא נורה ובהמשך התקשורת הפלסטינית דיווחה כי הוא מת מפצעיו.

על פי הדיווח הצה"לי, הפלסטיני התקרב לגדר במתחם שמוגדר כאסור לשהייה, באזור ג'בלייה, שהוקם כחלק מתחום החיץ בין עזה לבין שטח ישראל כחלק מההסדרים של סוף מבצע "צוק איתן" בקיץ האחרון.

חיילים ניסו להרחיק אותו מהמקום - בהתחלה ביצעו ירי על מנת להרחיקו, בהמשך ירו באוויר ורק לאחר שהפלסטיני המשיך להתקרב לגדר הוא נורה בפלג גופו התחתון. כוחות פלסטיניים פינו אותו בחזרה לרצועת עזה. על פי הדיווחים, מדובר בפאדל מוחמד חלאווה, בן 32. אם הוא אכן נהרג, מדובר בהרוג הראשון בגבול עזה מאז סיום מבצע צוק איתן בחודש אוגוסט האחרון.

טנקים בגבול הרצועה. ארכיון (דובר צה"ל)


ראש המועצה האזורית אשכול הגובלת ברצועת עזה, חיים ילין, הזהיר כבר בתחילת השבוע מהתחממות הגזרה. "מתחילת חודש נובמבר אירעו 12 ניסיונות חדירה לתחומי מועצת אשכול", אמר. "אירועים אלה הולכים וגוברים ומהווים סכנה ברורה לתושבי האזור. אנחנו דורשים ממשרד הביטחון להאיץ את אישור בניית המכשול לאורך הגבול, שיחסום את אפשרויות החדירה לשטח ישראל ומהווה כלי הכרחי במערך ההגנה על היישובים. אנחנו מצפים ממשרד הביטחון לא לחסוך בעלויות, לשים את חיי התושבים בראש סדר העדיפויות ולקדם את הקמת המכשול".