צפו: צה"ל נערך ללחימה בגבול הסורי

גדוד האיסוף הקרבי "עיט" שפועל ברמת הגולן מוסב להיות יחידת מודיעין ומטרות, על רקע המתיחות הפנים-סורית. בצבא עוקבים בדאגה אחר הנעשה בגבול, וקיימו השבוע תרגיל גדודי. בחצי שנה האחרונה היו מספר זליגות ירי לעבר ישראל. כך זה נראה

בתקופה האחרונה גבול ישראל-סוריה בגולן שקט יחסית, למעט העברת פצועים לבתי חולים בארץ, אבל בצה"ל מבינים כי המלחמה הפנים-סורית עלולה גם להפנות את פניה בישראל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

השבוע התקיים תרגיל ראשון של גדוד האיסוף הקרבי "עיט", שמוסב להיות גדוד יחמ"מ - יחידת מודיעין ומטרות. התרגיל החל ביום ראשון האחרון והסתיים היום בשעות הצהריים, זאת בצל ירידה קרבות ליד הגבול בשל מזג האוויר הסוער.

אימון היחידה החדשה, השבוע (דו"צ)
בחצי שנה האחרונה היו מספר זליגות ירי לעבר ישראל, בחלקן צה"ל השיב אש. בצבא אומרים כי דאע"ש לא על הגבול כעת, ואין גם הכנות לקראת תרחיש אפשרי כזה, שנראה לטענת הצבא, רחוק מן העין. הסבת הגדוד ליחמ"מ יאפשר לטענת הצבא יכולות רבות יותר, שיתווספו לאמצעים האלקטרו-אופטיים שמספקים צילומים ומודיעין בעומק השטח הסורי.

"המצב שקט, אבל צריך להיות ערניים"

"המצב כעת שקט אבל אנו ממשיכים להיות ערניים ולפתוח עיניים", אמר לחדשות 2 Online מפקד גדוד "עיט", סגן-אלוף איתי דינור. "חוסר המשילות יכולה להביא אלינו אירועים מפתיעים. אנחנו רואים את הלחימה בין המורדים לצבא, את ההרס והנזק לאזרחים, ואנחנו ממשיכים לתת סיוע הומניטרי לתושבים הסורים שצריכים סיוע רפואי".

פותחים עיניים על הגבול (דו"צ)
בתרגיל הופעלו כל הצוותים ברמת הגולן, תוך כדי דימוי של התחממות בחזית הסורי וקרבות על הגבול, הפעם בהשתתפות ישראל. בין היכולות של הגדוד: צוותי איסוף מודיעין על האמרים עם אמצעים, צוותים רגליים, צוותים מוסקים וכאלה שיגיעו לפעילות חשאית מעבר לקווי אויב.

רמת הגולן, השבוע (דו"צ)
"אנו נשפר במידה רבה את יכולות האש של כל מערך האש של החזית הסורית, אנו עובדים בשיתוף פעולה הדוק עם מערך האש", סיכם מפקד הגדוד. הגזרה הסורית דינמית ומשתנה, מה שמחייב את הגדוד ללמוד את האיומים השונים, במיוחד מצד ארגוני הטרור בסוריה.