לראשונה: קצינת ים בוגרת קורס חובלים תוסמך למפקדת כלי שיט

בהסכמה עם מפקד חיל הים, הוחלט שקצינת ים בוגרת קורס חובלים תוסמך לתפקיד. סרן אור כהן תהיה האישה הראשונה בצה"ל שתוסמך לתפקיד ומיד בתום הסמכתה היא תהפוך לסגנית מפקדת כלי ביטחון שוטף. "אני מאמינה בשילוב של נשים בתפקידי לחימה ושמחה שניתנה לי היכולת להשפיע", אמרה

"חלום חיי שהתגשם". סרן אור כהן (דו"צ)

סרן אור כהן, קצינת ים בוגרת קורס חובלים, תוסמך למפקדת כלי שיט - וזאת לראשונה בצה"ל - כך סוכם היום (רביעי) עם מפקד חיל הים, אלוף רם רוטברג. "מדובר בחלום חיי שהתגשם", אמרה כהן, "לפקד על לוחמים ולהובילם בשגרה ובמלחמה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"אני נרגשת מאוד ומודה על ההזדמנות והאמון שניתנו לי מהפיקוד הבכיר בחיל", המשיכה כהן. "כקצינה בצה"ל אני מאמינה בשילוב של נשים בתפקידי לחימה משמעותיים ושמחה שניתנה לי היכולת להשפיע".

לאחר הסמכתה, תהפוך הקצינה לסגנית מפקדת כלי ביטחון שוטף, ולאחר מכן תעבור תהליך הכשרה והסמכה מקצועי במסגרת קורס פיקוד ימי מתקדם. "חיל הים קיבל החלטה כחלק ממדיניות לקידום ושילוב נשים בכלי שיט ובתפקידי פיקוד משמעותיים", מסר מפקד חיל הים. "ההחלטה על תחילת תהליך הסמכתה מעידה על יכולותיה המקצועיות והאישיות".

ראש מדור כוח אדם, אל"מ מיכל תשובה, הוסיפה: "ההחלטה על הסמכתה של סרן אור כהן משקפת תהליך לבחינת יעדים ומקצועות חדשים לאיוש על ידי לוחמות במערך כלי השיט בחיל הים. התהליך התבסס על שיקולים מקצועיים וענייניים לאור איכות ביצועיה הגבוהים כקצינת גילוי ניווט וקשר בספינת הטילים".