יחסי הביטחון של ישראל ואזרבייג'ן מתחזקים

משלחת המורכבת מראשי מערכת הביטחון באזרבייג'ן תגיע לישראל בחודש יוני לתערוכה בינלאומית, דבר המרמז על התחזקות הקשרים עם המדינה הקווקזית. לאחרונה תכננו ארגוני טרור להיערך בארבייג'ן ולבצע בשטחה פיגועים, ובעקבות החליטה מערכת הביטחון לשדרג את הציוד שנמצא בידי הכוחות המיוחדים

התערוכה הבין לאומית, ארכיון (AP)

הברית הביטחונית עם אזרבייג'ן מעמיקה: ראש המשמר הלאומי, מפקדת הכוחות המיוחדים ומשרד הביטחון של אזרבייג'ן החליטו לשלוח משלחת רשמית ל-ISDEF, תערוכה ביטחונית בינלאומית שתתקיים בתל אביב בחודש יוני. זוהי הפעם הראשונה בה משלחת בדרג כזה מגיעה לישראל, וליחסים בין המדינות יש חשיבות אסטרטגית גדולה לישראל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הקשר ההדוק של המדינה הקווקזית הצעירה עם ISDEF החל ב-2011, עם הגעת המשלחת הראשונה לתערוכה, שמנתה חברים בכירים פחות מאשר המשלחת הנוכחית, ושבעקבותיה התהדקו משמעותית קשרי המסחר הביטחוני עם ישראל.

לאחר גל ניסיונות הפיגוע והתארגנויות הטרור של אירן וחיזבאללה בבירה באקו, בהם נהרג לוחם הכוחות המיוחדים, החליטו במשרד לביטחון לאומי לשדרג משמעותית את יכולות הכוחות המיוחדים והציוד שלהם. באופן טבעי, הם רואים בישראל כתובת עיקרית כמובילה בתחום.

אילוסטרציה (רויטרס)

התעשייה הישראלית רואה פוטנציאל גדול באזרבייג'ן, והוכחה לכך ניתן היה לראות בספטמבר האחרון - אז השתתפו מספר רב של חברות ומבקרים ישראלים בתערוכת ADEX, התערוכה הביטחונית הראשונה שנערכה בבאקו. המשלחת תתארח במסגרת תערוכת ISDEF, המתקיימת בין ה-2 ל-4 ביוני בגני התערוכה בת"א, כדי לפגוש חברות ישראליות ולמצוא פתרונות טכנולוגיים עבור הכוחות המיוחדים.