סרטון הסתה פלסטיני מציג את רצח אבו ח'דיר כטקס יהודי דתי

ההסתה בקרב הפלסטינים ממשיכה להקצין: סרטון חדש שהופץ מתאר את רצח הנער ממזרח י-ם כטקס דתי, וקורא להמשיך באלימות נגד ישראל. "השליכו בקבוקי תבערה ואבנים והציתו צמיגים", מפציר הקריין. כך זה נראה

למספר עמודי פייסבוק פלסטינים הועלה היום (שני) סרטון אנימציה, שנועד להמחיש את רצח של הנער מוחמד אבו ח'דיר על ידי יהודים, לפני כארבעה וחצי חודשים - ולהציגו כחלק ממלחמת דת. הסרטון הזה זכה עד הלילה לעשרות אלפי צפיות ושיתופים, ובכך הצטרף לתעמולת ההסתה שמציפה את הרחובות ואת הרשת.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

במרכז הסרטון שחזור מצויר של סצנת הרצח, שפרטיו מתוארים בתחילה כפי שהוצג בכתב האישום נגד החשודים ברצח - אלא שלמפיקי הסרטון הייתה תוספת משלהם. "הרוצחים חגגו את טקסי הדת התלמודיים, על רקע זעקותיו של הילד הנשרף למוות", אומר הקריין בסרטון.

האמירה הקשה מרמזת לעלילת דם המציגה רצח של ילד גוי כטקס דת יהודי - בדומה לסיפור "עלילת דמשק" - בו דמויות בקהילה היהודית בסוריה הואשמו בחטיפתם וברציחתם של גויים, לצורך שימוש בדמם לאפיית מצות.

"האירוע שהצית מהפכה", מוחמד אבו ח'דיר (רויטרס)

שיא חדש של הסתה

בהמשך הסרטון מוצג הרצח של אבו ח'דיר כ"אירוע שהצית מהפכה" נגד הניסיונות היהודיים להשמיד את הפלסטינים. הקריין בסרט קורא לצופים ליידות אבנים, להשליך בקבוקי תבערה ו"להבעיר צמיגים באש הזעם", במחאה על רצח אבו ח'דיר ועל "רשלנות המשטרה".

עד שעות הערב, קרוב ל-60 אלף בני אדם צפו ושיתפו את הסרטון - שמסמן שיא חדש של הסתה אנטישמית ושל הניסיון הפלסטיני לבנות מסביב לאירועים האלימים בחודשים האחרונים סיפור של מלחמת דת בין יהודים למוסלמים.

"ליידות אבנים ולהבעיר צמיגים באש הזעם"

בשבוע שעבר, לאחר הפיגוע הרצחני בבית הכנסת בירושלים, התייחס ראש הממשלה בנימין נתניהו להסתה הפלסטינית. "חמאס, התנועה האסלאמית והרשות הפלסטינית מפיצים אין-ספור עלילות נגד מדינת ישראל", אמר. "הם אומרים שהיהודים מטמאים את הר הבית. הם אומרים שאנחנו מתכוונים להרוס את המקומות הקדושים בו ולשנות את סדרי התפילה בו. הכל שקר".