ירושלים: דקירות ביציאה מהישיבה

3 יהודים התעמתו עם קבוצת ערבים ליד ישיבה בעיר העתיקה. במהלך הקטטה נדקרו שני יהודים - בן 45 נפצע בינוני ובן 32 נפצע קל. חשוד אחד נעצר ונחקר. נבדק האם הרקע לאירוע לאומני‎

חשד לפיגוע דקירה בירושלים: שני אזרחים ישראלים, אחד שנפצע בחזהו ואחר שנשרט בצווארו וככל הנראה שבר את ידו, הגיעו הערב (שני) לתחנת משטרה בבירה וסיפרו כי הם וחבר נוסף שלהם נדקרו על ידי קבוצה של מספר ערבים לאחר שיצאו מישיבת "שובו בנים". חשוד שנמצא עוכב לחקירה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מצבו של הפצוע בחזהו מוגדר בינוני ומצבו של הפצוע הנוסף מוגדר קל. השניים פונו מתחנת המשטרה לבית החולים שערי צדק בעיר באמצעות אמבולנסים של מד"א.

מחקירה ראשונית של המקרה עדיין לא ברור אם מדובר היה בפיגוע מתוכנן או שמא בקטטה שהתפתחה במקום בין המעורבים. כוחות גדולים של משטרה סורקים את האזור וממשיכים לחקור את האירוע.

חשד לפיגוע דריסה התברר כאירוע פלילי

מוקדם יותר הערב, התקבל דיווח ראשוני על חשד לפיגוע דריסה בצומת אדם שבו נפצע שוטר באורח קל, אולם תוך זמן קצר התחזקה ההערכה כי מדובר באירוע פלילי ולא באירוע על רקע לאומני.

ארכיון (מד"א)

אנשי ביטחון שנכחו באזור החלו במרדף אחרי המכונית שפגעה בשוטר, והיא אכן נתפסה כעבור זמן קצר, אולם החשודים שנסעו בה הצליחו להימלט מהמקום. כוחות הביטחון פתחו במרדף אחריהם.

מחקירה ראשונית עולה כי שוטרי מחוז בנימין עצרו את המכונית לבדיקה שגרתית, מה שגרם ככל הנראה לנהג ולנוסע שאיתו להימלט תוך שהם פוגעים בשוטר. כלי הרכב שננטש זוהה כגנוב. 

בהכנת הידיעה השתתף יוסי זילברמן.