דיווח: צה"ל הרג פלסטיני בעזה

לראשונה מאז תום מבצע "צוק איתן", הפלסטינים מדווחים על הרוג ברצועה. לטענת הצבא, פאדל מוחמד חלאווה בן 32, התקרב לאזור האסור בתנועה - ונורה. ראש מועצת אשכול: "להאיץ את בניית המכשול"

נמשכת המתיחות. חיילים בגבול עזה, ארכיון (רויטרס)

האם לצד המתיחות בירושלים גם החזית הדרומית מתחממת? פלסטיני שנכנס לאזור האסור לשהייה בסמוך לגבול לא שעה להתרעות של חיילי צה"ל שניסו לעצור אותו, הוא נורה ובהמשך התקשורת הפלסטינית דיווחה כי הוא מת מפצעיו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על פי הדיווח מצה"ל, הפלסטיני התקרב לגדר במתחם שמוגדר כאסור לשהייה, באזור ג'בליה, שהוקם כחלק מתחום החיץ בין עזה לבין שטח ישראל כחלק מההסדרים של סוף מבצע "צוק איתן" בקיץ האחרון.

חיילים ניסו להרחיק אותו מהמקום - בהתחלה ביצעו ירי על מנת להרחיקו, בהמשך ירו באוויר ורק לאחר שהפלסטיני המשיך להתקרב לגדר הוא נורה בפלג גופו התחתון. כוחות פלסטיניים פינו אותו בחזרה לרצועת עזה.

ראש מועצת אשכול: "לקדם בניית מכשול לאורך הגבול"

בהמשך, התקשורת הפלסטינית דיווחה כי "צה"ל הרג ביריות צעיר פלסטיני". על פי הדיווחים, מדובר בפאדל מוחמד חלאווה, בן 32. אם הוא אכן נהרג, מדובר בהרוג הראשון בגבול עזה מאז סיום מבצע צוק איתן בחודש אוגוסט האחרון.

ראש המועצה האזורית אשכול הגובלת ברצועת עזה, חיים ילין, מזהיר מהתחממות הגזרה. "מתחילת חודש נובמבר אירעו 12 ניסיונות חדירה לתחומי מועצת אשכול", אמר. "אירועים אלה הולכים וגוברים ומהווים סכנה ברורה לתושבי האזור. לאור זאת ובהמשך להמלצת גורמים מקצועיים בצה"ל במהלך צוק איתן אנחנו דורשים ממשרד הביטחון להאיץ את אישור בניית המכשול לאורך הגבול, שיחסום את אפשרויות החדירה לשטח ישראל ומהווה כלי הכרחי במערך ההגנה על היישובים. אנחנו מצפים ממשרד הביטחון לא לחסוך בעלויות, לשים את חיי התושבים בראש סדר העדיפויות ולקדם את הקמת המכשול".