נשללה תושבות קבע לישראלי שסייע לפיגוע

שר הפנים גלעד ארדן ביטל את תושבות הקבע של מחמוד נאדי, שהסיע את המחבל המתאבד שביצע את הפיגוע בדולפינריום בשנת 2001, בו נהרגו 21 בני אדם. "אנשים אלו אינם יכולים להמשיך וליהנות ממעמד קבע של תושבי המדינה", הבהיר ארדן

"לא יכולים להמשיך להיות תושבי המדינה", א (AP)

אחרי שהודיע אתמול כי הוא בוחן אפשרות לשלול תושבות וזכויות סוציאליות מערביי מזרח ירושלים שמעודדים טרור, ביטל הבוקר (ראשון) שר הפנים גלעד ארדן את תושבות הקבע של סייען לפיגוע התאבדות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מדובר במחמוד נאדי, שהסיע את המחבל המתאבד שביצע את הפיגוע בדולפינריום בשנת 2001, שבו נהרגו 21 בני אדם. נאדי הורשע בעבירות של סיוע להריגה, סיוע לגרימת חבלה חמורה וסיוע לשהייה בלתי חוקית ונגזרו עליו 10 שנות מאסר.

השר ארדן כתב לנאדי, שהתגורר באותה עת בקלקיליה: "בנסיבות אלה לנוכח חומרת מעשייך והפרת האמונים הבוטה למדינת ישראל כתושב המדינה, החלטתי לעשות שימוש בסמכותי ולבטל את רישיון ישיבת הקבע שלך בישראל".

איבד את תעודת הזהות הכחולה, נאדי (חדשות 2)

מאבד את כל הזכויות הסוציאליות

החלטת ארדן מבטלת למעשה את רישומו של נאדי במרשם האוכלוסין, שוללת ממנו את תעודת הזהות הכחולה ומונעת ממנו כל זכות סוציאלית (ביטוח לאומי וביטוח בריאות).

"את מדינת ישראל שוטף גל טרור והסתה, שבו מעורבים תושבי המדינה שמבצעים פיגועים, מסייעים להם ומצדיקים אותם, ואף מסיתים אחרים לבצע פשעים ומעשי רצח", הדגיש ארדן. "אנשים אלו אינם יכולים להמשיך וליהנות ממעמד קבע של תושבי המדינה, ואפעל בכל כוחי לשלול את תושבותם ולמנוע מהם כל הטבה כלכלית שתושבות זו מעניקה".