בית פלסטיני הוצת: "נקמת דם"

חשד לפשע שנאה בשטחים: הפלסטינים מדווחים כי מתנחלים הציתו מבנה סמוך לרמאללה וריססו על הקירות את הכתובות "נקמת דם" ו"ומוות לערבים". לטענת תושבים במקום, אלמונים דפקו על הדלת ולאחר שלא זכו לתשובה - הציתו אש. לא היו נפגעים, אך נגרם נזק לרכוש.

על רקע גל פיגועי הטרור, מדווחים הבוקר (ראשון) הפלסטינים על פשע שנאה שביצעו מתנחלים באזור רמאללה. לטענת תושבים בחירבת אבו פלאח, מתנחלים הציתו מבנה וריססו כתובות נאצה. נזק כבד נגרם למבנה, אך איש לא נפגע. מהמנהל האזרחי נמסר כי הטענה נמצאת בבדיקה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"תושבים פלסטינים בחירבת אבו פלאח ליד רמאללה דיווחו כי מתנחלים דפקו על דלתם במהלך הלילה וכשלא ענו, שפכו חומר דליק והציתו את הבית על יושביו", הודיע המנהל האזרחי. במקום רוססו כתובות נאצה בעברית ובהן "מוות לערבים", לצד ציור של מגן דוד, ו"נקמת דם".

הכתובת שרוססה, הבוקר (חדשות 2)

נציג מנהלת התיאום והקישור של המנהל האזרחי באזור רמאללה מסר כי אנשיו בודקים את התלונה בסיוע כוחות הביטחון. סמוך לשעה 10:00 בבוקר הגיעו לזירה גם חוקרי היחידה לפשיעה לאומנית של מחוז ש"י וחוקרי זיהוי פלילי על מנת לחקור את האירוע.

הנזק שנגרם למבנה, הבוקר (איאד חדד, בצלם)

טענות התושבים נבדקות על ידי המנהל האזרחי

לפני כשבועיים פרצה שריפה במסגד בכפר אל-מועייר, גם כן באזור רמאללה, ונזק רב נגרם למקום. הפלסטינים טענו אז כי מדובר בפעולת נקם שביצעו מתנחלים, בעקבות שורת הפיגועים האחרונים.

טענות התושבים נבדקות על ידי המנהל האזרחי

מדובר במסגד שכבר נפגע בעבר, כשאלמונים ריססו עליו כתובות "תג מחיר" לפני כשלוש שנים. כוחות הביטחון ואנשי המנהל האזרחי הגיעו למקום ופתחו בחקירת נסיבות המקרה, על מנת לנסות ולהבין האם מדובר בהצתה על רקע לאומני. סביב המסגד החלו מספר צעירים להתפרע, ובמקום התפתחו הפרות סדר.