אהרונוביץ': "לא נרדמנו בשמירה"

פיגוע רודף פיגוע ותחושת חוסר הביטחון גוברת. השר לביטחון פנים ב"פגוש את העיתונות": "לשלול זכויות ולגרש פעילי טרור". הוא הבהיר: "לא בטוח שאפשר למנוע את הפיגוע הבא, אי אפשר לעצור מפגע בודד". הוא אף תקף את השר בנט: "מדבר שטויות"

המתח שמגיע לשיא בירושלים בשבועות האחרונים רק גואה. בריאיון ל"פגוש את העיתונות" התייחס השר לביטחון פנים יצחק אהרונוביץ' למצב הביטחוני הקשה והתייצב בפתח דבריו מאחורי הצהרתו של שר הפנים גלעד ארדן, שאמר כי נשקלת שלילת תושבוּתם של ערבים-ישראלים מירושלים המעודדים טרור, ואמר כי הוא "תומך בהחלט" בצעד. "שהמשפחות יידעו שהכלי הזה כולל גירוש ושלילת תושבות". 

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"קשה לעצור מפגע בודד" (אלון שני, חדשות 2)

"מדבר שטויות". בנט

אהרונוביץ' דחה את הטענות על היערכות לקויה של המשטרה ואמר כי "זה פשוט לא נכון. זה לא התחיל לפני חודש ואנחנו רואים את ההסתה והניסיונות. לא נרדמנו בשמירה". הוא הדגיש כי בשנה האחרונה תוגבר מחוז ירושלים בעשרות אלפי שוטרים. "בחודש האחרון, בעקבות הפיגוע הרצחני הראשון, תגברנו בעוד אלף שוטרים והוספנו מצלמות. נעשו פעולות אדירות. כל הזמן הייתה היערכות".

השר הודה כי "ברגע שיוצא מפגע בודד - קשה מאוד לסכל את האירוע מבחינה מודיעינית. עלה רעיון להכניס את כוחות הצבא לירושלים. זה לא ראוי בעיניי. לבוא ולהגיד שאפשר למנוע את הפיגוע הבא? לא בטוח שאפשר לעשות את זה".

בדבריו, תקף אהרונוביץ' את יו"ר הבית היהודי נפתלי בנט, לאחר שהאחרון טען בתקופה האחרונה כי במערכת הביטחון נוקטים צעדי מגננה במקום לטפל במפגעים עוד בטרם הם יוצאים לפעולה: "אלה שטויות, לא הכל סיסמאות של בחירות".