הפרות סדר בגדה: קצין נפצע קל בידו

במסגרת "יום הזעם" עליו הכריז חמאס התקיימו הפגנות סוערות בגדה, ובעיקר באזור מחסום קלנדיה. קצין צה"ל נפצע קל בידו וקיבל טיפול רפואי במקום, ומספר פלסטינים נפגעו מגז מדמיע ומירי הרתעתי

"יום הזעם" בשטחים נמשך: קצין צה"ל נפגע היום (שישי) קל בידו סמוך לרמאללה, לאחר שעשרות פלסטינים יידו אבנים לעבר כוחות הביטחון. מצה"ל נמסר כי הקצין טופל במקום והכוחות השיבו באמצעים לפיזור הפגנות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

קודם לכן נפצע פלסטיני אחד במחסום קלנדיה, לאחר שנורה על ידי כוחות צה"ל בפלג גופו התחתון. הפצוע פונה על ידי צוותי רפואה פלסטיניים. בסוכנות הידיעות הפלסטינית "מען" דווח כי עשרות בני נפגעו משאיפת גז מדמיע וגם מירי לעברם ברחבי הגדה, ובעיקר באזור קלנדיה. מהומות נרשמו גם בחברון, כאשר אבנים הושלכו לעבר כוחות הצבא.

ההפגנות הסוערות מגיעות לאחר שארגון חמאס קרא אתמול לקיים הפגנות ברחובות הגדה לאות הזדהות עם "המאבק על אל-אקצה וירושלים" כהגדרתם - כך דיווחה סוכנות הידיעות הפלסטינית מען. הלשכה המדינית של חמאס דחקה באנשים לצאת לרחובות בערים הפלסטיניות ובמחנות הפליטים להפגנת סולידריות.

סוכלה הכוונה לפגיעה בו. השר ליברמן (רויטרס)

חמאס: "מנהיגי הכיבוש - מטרות לגיטימיות"

בארגון חמאס הגיבו היום לראשונה להודעת השב"כ על סיכול ניסיון החיסול בשר החוץ אביגדור ליברמן: דובר הארגון סמי אבו זוהרי אמר בדברים שצוטטו בסוכנות הידיעות רויטרס כי "מנהיגי הכיבוש שאחראים להרג ילדים ונשים ולחילול מקומות קדושים הם מטרות לגיטימיות". עם זאת, הוא אמר כי אין לו מידע בנושא.

שר הביטחון משה (בוגי) יעלון בירך הבוקר על סיכול ניסיון ההתנקשות, במהלך ביקור בדרום. "זו החוליה הרביעית במספר של חמאס שנתפסת", אמר יעלון במהלך סיור ביישובי עוטף עזה, ומפגש עם ראשי המועצות האזוריות. "החוליה הראשונה שתפסנו התכוונה לבצע פיגועים קשים וגם להשתלט על יהודה ושומרון".