הותר לפרסום: סוכל ניסיון חמאס להתנקש בליברמן

בפעילות משותפת לשב"כ, צה"ל והמשטרה נחשפה חוליה צבאית של חמאס, שתכננה להתנקש בשר החוץ אביגדור ליברמן. החקירה העלתה כי חברי החוליה ניסו בימים האחרונים לרכוש מטול RPG על מנת לפגוע ברכבו של השר

סוכל ניסיון ההתנקשות. ליברמן (גיא וקנין)

הערב (חמישי) הותר לפרסום כי בשבועות האחרונים חשף השב"כ בשיתוף עם צה"ל והמשטרה חוליה צבאית של חמאס, שתכננה לפגוע בשר החוץ אביגדור ליברמן.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מהחקירה עולה כי החוליה, שחבריה מתגוררים באזור בית לחם, פעלה לרכוש מטול RPG שנועד לפגוע ברכבו של ליברמן. בראש החוליה עמד אבראהים סלים מחמוד זיר (37) פעיל חמאס בכיר מהכפר חרמלה, שריצה בעבר תקופות מאסר בגין פעילות צבאית וארגונית בחמאס.

במהלך מבצע "צוק איתן" החל אבראהים לגבש תכנית למימוש פיגוע נגד שיירת שר החוץ, תוך כוונה שפיגוע זה יעביר מסר למדינת ישראל ויביא להפסקת המלחמה בעזה. לצורך מימוש הפיגוע גייס אבראהים את אחיו, זיאד סלים מחמוד זיר (35) ואת עדנאן אמין מחמוד צביח (31) פעיל חמאס, שניהם תושבי חרמלה, שנכלאו בעבר בישראל. בחקירתם הודו השניים כי גויסו לחוליה, והסכימו לסייע במימוש פיגוע כנגד אישיות ישראלית בכירה.

בנוסף, פנה ראש החוליה ליוסף אבראהים יוסף אלשיח' (50), פעיל חמאס המוכר בעברו הצבאי. ראש החוליה ביקש מיוסף לסייע לו להשיג RPG, ובמסגרת החקירה עלה כי חברי החוליה אספו מודיעין מקדים על שיירת השר.

בימים האחרונים הוגשו לבית המשפט הצבאי ביהודה כתבי אישום נגד המעורבים בעבירות של קשירת קשר לגרימת מוות בכוונה וקשירת קשר לסחר באמל"ח. בעקבות החקירות של חברי החוליה נחשפה פעילות טרור נוספת ונפרדת, שהצביעה על כוונות של פעילי חמאס צבאיים לבצע פיגוע ירי ודריסה נגד מתיישבים וכוחות צבא באזור גוש עציון. גם כוונות אלה סוכלו לאור מעצר חברי החוליה.

תחת אבטחה צמודה. אריאל (חדשות 2)

אבטחה צמודה לשר אורי אריאל

השבוע פורסם בחדשות 2 כי בעקבות שורה של איומים שהתקבלו בתקופה האחרונה נגד שר הבינוי אורי אריאל, החליטו גורמי ביטחון להצמיד לו אבטחה קבועה למשך 24 שעות ביממה.

בשבועות האחרונים בחן השר אריאל אפשרות לעבור לסילוואן יחד עם רעייתו והוא אף ערך במקום מספר סיורים, זאת חרף המתיחות בין יהודים לערבים בבירה. למרות שטרם התקבלה החלטה רשמית, נראה שהדבר גרם לגורמים עוינים לשגר איומים לעברו של השר מ"הבית היהודי".

על פי ההנחיות האחרונות, לא כל שר בממשלת ישראל מאובטח, אלא אם התקבלו התרעות או איומים קונקרטיים על חייו. לכן, החל מהתקופה הקרובה, יוצמדו לשר אריאל מאבטחים של יחידת מגן.