אהרונוביץ' אישר: הקלות במתן רישיון נשק

השר לביטחון פנים הורה להקל את הקריטריונים לקבלת רישיונות נשק, בשל המצב הביטחוני הרגיש. כחלק מהשינויים, קצינים במילואים ויוצאי יחידות ביטחון מיוחדות יוכלו לקבל רישיונות לכלי ירייה, ואילו עובדי חברות אבטחה יוכלו לקחת את נשקם הביתה. "ההחלטה מהצורך בחיזוק תחושת הביטחון בקרב האוכלוסייה", הסביר אהרונוביץ'

צילום אילוסטרציה (חדשות 2)

על רקע גל פיגועי הטרור ותחושת חוסר הביטחון בקרב הציבור, אישר אתמול (רביעי) השר לביטחון הפנים יצחק אהרונוביץ' שורה של הקלות במתן רישיונות לכלי נשק.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בין ההנחיות החדשות ניתן למצוא הוראת שעה המאפשרת לעובדי חברות אבטחה פרטיות לקחת את כלי הנשק הביתה בתום עבודתם. ההנחיה מוגבלת בזמן ומחריגה את ההוראות בנושא, ששונו בשנה שעברה בעקבות מספר מקרי רצח שבוצעו בכלי נשק של מאבטחים פרטיים.

עוד על פי ההנחיות החדשות, שגובשו על ידי צוות משותף של המשרד לביטחון הפנים ומשטרת ישראל, ישונו הקריטריונים של מתן רישיון נשק כך שקצינים במילואים, יוצאי משטרה, יוצאי יחידות ביטחון מיוחדות כמו שב"כ או רשות שדות התעופה, יקבלו רישיונות לכלי ירייה.

"זהו צו השעה", אהרונוביץ (חדשות 2)

"ההחלטה על מתן ההקלות נובעת מצו השעה והצורך בחיזוק תחושת הביטחון בקרב האוכלוסייה, ועל רקע אירועי הטרור האחרונים הפוקדים אותנו", הסביר השר אהרונוביץ' את החלטתו.

השר לביטחון פנים הוסיף כי על אף ההקלות "הנפקת הרישיונות תעשה בבקרה ובאחריות תוך הפעלת שיקול דעת ובכפוף לקריטריונים של הסמכה והכשרה".

ח"כ זנדברג: "נשק במרחב הביתי מגדיל באופן דרמטי את הסכנה"

ח"כ תמר זנדברג פנתה לשר אהרונוביץ' בקריאה שלא לאפשר הקלות בנשיאת נשק. "ניסיון העבר מלמדנו כי הנזק שבכלי נשק אלה גדול מהתועלת", כתבה זנדברג. "כלי נשק במרחב הביתי מגדילים באופן דרמטי את הסכנה, בעיקר לנשים ולילדים המתגוררים בבתים אלה, וסיכוייהם להירצח באותו הבית עולים עד פי חמישה, בהשוואה לבית שאין בו כלי נשק".

"כמו כן הימצאותו של כלי נשק במרחב הביתי מעלה באופן משמעותי את שיעור ההתאבדויות של בני נוער", ציינה זנדברג. "מעבר לכך, חוששני שבימים נפיצים אלה, של עלייה במתח בין יהודים וערבים, הקלת הפיקוח על נשיאת נשק עלולה להביא לדרדור המצב ולא לשיפורו".