תיעוד: מתנחלים יידו אבנים, החיילים עמדו מהצד

עשרות מתנחלים רעולי פנים יידו אבנים לעבר הכפר הפלסטיני עוריף בשומרון שעות לאחר הטבח בבית הכנסת בירושלים. לדברי ארגון השמאל "יש דין", שתיעד את האירוע, חיילי צה"ל שהגיעו למקום לאחר דקות ארוכות לא הפסיקו את המעשים ולמעשה אבטחו את הפורעים. מדובר צה"ל נמסר: "מקרה זה ייבדק ויופקו מסקנות"

שעות לאחר הטבח בבית הכנסת "קהילת בני תורה" בירושלים, ירדו אתמול (שלישי) כמה עשרות מתנחלים מיצהר שבשומרון לעבר הכפר הפלסטיני עוריף. בסרטון שפרסם ארגון השמאל "יש דין" נראים מתנחלים רעולי פנים כשהם משליכים אבנים לעבר מורדות הכפר. לצידם של המתנחלים נראים חיילי צה"ל שאינם מונעים את התקיפה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מארגון "יש דין" נמסר כי המתנחלים "תקפו את תושבי הכפר" באמצעות אבנים, מוטות ברזל וצמיגים בוערים. לדבריהם, רק לאחר דקות ארוכות הגיעו כוחות הביטחון למקום אך לא זאת בלבד שלא מנעו את התקיפה - "למעשה הם אבטחו את המשך התקיפה באמצעות ירי של אמצעים לפיזור הפגנות".

מתנחלים וחיילי צה"ל סמוך לעוריף (יש דין)

על פי הדיווח, באירוע נפצע באורח קל תלמיד בן 13 מבית הספר בעוריף לאחר שנפגע בראשו מאבן. "התמונות הקשות מחייבות חקירה נמרצת והעמדה לדין מיידית של החיילים", אומרת עו"ד אמילי שפר עומר-מן, המרכזת ביש דין את תחום אכיפת החוק על כוחות הביטחון.

מדובר צה"ל נמסר בתגובה: "במסגרת ריבוי אירועי החיכוך והאלימות בתקופה האחרונה ברחבי איו"ש, ההנחיה לכוחות הביטחון באירועים מסוג זה היא למנוע תקיפות ופגיעה ולבצע מעצרים במידת הצורך. מרחב יצהר-עוריף הוא מוקד בולט של תקיפות הדדיות בין מתיישבים לפלסטינים. מקרה זה ייבדק ויופקו מסקנות. לצד זאת, יש להדגיש כי מדובר בתיעוד המציג באופן חלקי את פעילות הכוחות".