כוננות בירושלים: שוטרים בכניסה לכפרים, אבטחה מוגברת במוסדות החינוך

הפיגוע שבו נרצחו חמישה בני אדם בבית הכנסת "קהילת בני תורה" בבירה מתווסף לרצף אירועים ביטחוניים והמתח בבירה גואה. נתניהו: "אין לנו דבר נגד תושבי מזרח ירושלים, אבל לא נסבול פגיעות באזרחינו . ביד נחושה ותקיפה נחזיר את הביטחון לירושלים"

אחרי הפיגוע: כוננות מוגברת בי-ם (רויטרס)

כיממה אחרי הפיגוע הרצחני שגבה את חייהם של חמישה בני אדם בבית הכנסת "קהילת בני תורה" בשכונת הר נוף שבירושלים - כוננות גבוהה מאוד בבירה. במוסדות החינוך הוגברה האבטחה ושוטרי משמר הגבול הוצבו בסמוך לכפרים ערביים במזרח העיר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

השוטרים הונחו להדק את הפיקוח על היוצאים מן הכפרים ולחפש בכליהם. אלא שמדובר בבדיקות מדגמיות בלבד ולא כל פלסטיני נבדק. במקביל, ביקר היום ראש הממשלה בנימין נתניהו בחמ"ל יחידת התצפיות החדש של עיריית ירושלים, המפעילה בלוני תצפית הפזורים ברחבי העיר.

"אני מתרשם שיש מאמץ אמיתי לשווק את היכולות שלנו, גם להגן וגם להתערב בזמן אמיתי נגד מפגעים ומחבלים", אמר נתניהו, והתייחס להריסת בית המחבל שרצח לפני כחודש את התינוקת חיה זיסל-בראון ברכבת הקלה. "זה צעד משמעותי וחשוב ויהיו עוד הריסות של בתים, יהיו עוד הרבה צעדים.

זירת הפיגוע (רויטרס)

"אין לנו דבר נגד תושבי מזרח ירושלים, אבל לא נסבול פגיעות באזרחינו ונפעל נגד אנשים שמבצעים את הדברים האלו וגם נגד המתסיסים. ביד נחושה ותקיפה נחזיר את הביטחון לירושלים". ראש העיר ירושלים ניר ברקת אמר כי "עברנו אתמול יום מאוד מאוד קשה, אבל אנחנו מסתכלים קדימה ויודעים שנתגבר ונתמודד".

אתמול, לאחר הפיגוע, קיים המפכ"ל יוחנן דנינו הערכת מצב בהשתתפות סגל הפיקוד הבכיר ובה הוחלט כי המשטרה תעבור לפעילות מיוחדת ברמה ג'. בעקבות המצב הורה המפכ"ל על ביטול חופשות ופגרות לכל השוטרים והנחה את המשטרה להיערך לכל תרחיש אפשרי של "פעולות נקם, תג מחיר והפרות סדר לאומניות". עוד הנחה המפכ"ל להגביר את הסיורים סביב מסגדים ובתי כנסת.

תוגברה אבטחת התלמידים בבירה

בעקבות גל הפיגועים האחרון בעיר, הוחלט גם על תגבור אבטחת התלמידים. הבוקר הודיע ארגון ההורים למערכת החינוך בירושלים כי בשל ההסלמה והחשש לפגיעה בילדים, "מערך האבטחה במוסדות החינוך בעיר יתוגבר בצורה משמעותית". כבר היום תוגבר האבטחה במוסדות החינוך בעיר, בעקבות חששם של הורים במערכת החינוך מפיגועים.

תוגברה אבטחת התלמידים בבירה (חדשות 2)

בנוסף לתגבור האבטחה, בארגון ההורים ביקשו מוועדי ההורים במוסדות החינוך השונים בעיר לפעול לפי ההנחיות החדשות שגובשו, בהן: נעילת שערים וסריקה מקיפה על ידי הורים במוסדות ללא מאבטח, לצד סריקת מבנה על ידי איש צוות. "פתיחת שערים וכניסת תלמידים תאושר רק לאחר סיום שתי הסריקות", הדגישו.

אתמול אמר ראש עיריית ירושלים ניר ברקת אמר כי "החלטנו על מבצע נרחב לגיוס מתנדבים למשמר האזרחי בירושלים. אני קורא לתושבי העיר להתנדב ולחזק את הסיוע האזרחי לכוחות הביטחון". בעירייה מדגישים כי המהלך יסייע לחזק את הסיוע האזרחי לכוחות הביטחון ולהחזיר את תחושת הביטחון לאזרחים. מפכ"ל המשטרה דנינו הורה על ביטול חופשות ופגרות לכל השוטרים והנחה להגביר את הסיורים סביב מסגדים ובתי כנסת.