בעקבות גל הפיגועים: ארה"ב מזהירה מנסיעה ברכבת הקלה

בעקבות רציחתם של 3 אזרחים אמריקנים בפיגוע בבית הכנסת בשכונת הר נוף ירושלים, פרסמה הקונסוליה האמריקנית הודעה לאזרחים ולעובדים הנמצאים בישראל, בה הם נקראים לנקוט במשנה זהירות בשל גל הטרור הנוכחי. בין היתר התבקשו עובדי מדינה אמריקנים להימנע מנסיעה בחלק מתחנות הרכבת הקלה בבירה

יעד מסוכן? הרכבת הקלה (רויטרס)

יממה לאחר פיגוע הדמים בבית הכנסת בשכונת הר נוף בירושלים, בו נרצחו חמישה בני אדם, מפרסמת הקונסוליה האמריקנית בישראל הודעת אזהרה לאזרחיה ועובדיה - בה היא קוראת להם להימנע מנסיעה בחלק מתחנות הרכבת הקלה בבירה. בנוסף, בקונסוליה קוראים לבעלי אזרחות אמריקנית לנקוט בצעדי זהירות בעקבות גל הטרור שמכה בעיר ובחלקים נוספים בארץ.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

ההודעה החריגה מטעם הקונסוליה מגיעה לאחר שהתברר כי שלושה מנרצחי הפיגוע בבית הכנסת הם ישראלים בעלי אזרחות אמריקנית. על פי ההודעה שפורסמה באתר הקונסוליה בירושלים, עובדים רשמיים של ממשלת ארצות הברית נדרשים שלא לעשות שימוש ברכבת הקלה בבירה בתחנות הנמצאות מצפון לגבעה הצרפתית, המובילות בין היתר לשכונות הערביות שועפאט ובית חנינא. בהודעה צוין כי ההוראה תקפה עד 23 בדצמבר.

בנוסף, ביקשו אנשי הקונסוליה מאזרחי ארצות הברית המתגוררים בישראל או מבקרים בה להימנע מהימצאות ב"נקודות תורפה". בהודעת הקונסוליה הוסבר כי "נקודות תורפה" הן אזורים ציבוריים הומי אדם, בהם אין נוכחות משטרתית או סידורי אבטחה. "האווירה הביטחונית הנוכחית מדגישה את החשיבות של מודעות לסביבה, במיוחד במקומות ציבוריים הומים", נכתב בהודעה.

העובדים נדרשים להיזהר. השגרירות בת"א (AP)

"לדווח על כל פעילות חשודה לרשויות"

"מחלקת המדינה מגדירה את נקודות תורפה כמקומות בהם אנשים נוהגים להתאסף, הכוללים בתי מלון, מועדונים, מסעדות, מרכזי קניות, תחבורה ציבורית, מקומות פולחן, בתי ספר, ואתרי נופש", הסבירו בקונסוליה.

"אנו ממליצים לנקוט בצעדי זהירות על מנת כדי להפוך את עצמכם ל'יעד קשה יותר'", נמסר בהודעה לאזרחים האמריקנים. "בנוסף מומלץ להפוך את המסלול ליעד שלכם לבלתי צפוי, מבלי לתכנן את מועדי ההגעה והעזיבה מהיעד. כדאי לעדכן חבר או בן משפחה לכל מקום אליו אתם נוסעים ולדווח על כל פעילות חשודה לרשויות המקומיות".

כמו הנציגות האמריקנית, גם קונסוליות אחרות בירושלים הוציאו הנחיות דומות לתושביהן. הקונסוליה האיטלקית בירושלים שלחה לאזרחיה הנמצאים בירושלים. "ישנו כרגע סיכון גבוה לפעולות טרור", נאמר בהודעה. "אנו ממליצים על הגבלת התנועה ברחבי העיר ובאזור הגדה המערבית וקוראים לתושבים לגלות תשומת לב מרבית". הקונסוליה ממליצה גם למזער את הנוכחות במקומות המועדים לפורענות, כמו אזור הר הבית ואזורים הומי אדם.