ביתו של המחבל הדורס מירושלים נהרס

שעות לאחר שהנחה ראש הממשלה להרוס את בתי המחבלים שביצעו הפיגוע בבית הכנסת בירושלים, צה"ל והמשטרה החריבו את ביתו של המחבל שביצע את הפיגוע ברכבת הקלה בעיר לפני כחודש. "לא נהסס לנקוט בכלל האמצעים החוקיים כדי לפגוע במחבלים", הדגישו בצה"ל

הרס בית המחבל, הלילה (חדשות 2)

נתניהו הנחה - ומערכת הביטחון החלה בהריסת בתי מחבלים: כחודש לאחר שביצע עבד אל-רחמן אל-שלודי את פיגוע הדריסה בגבעת התחמושת בירושלים בו נהרגו תינוקת וצעירה, הרסו הלילה (רביעי) כוחות של צה"ל, משטרה ומג"ב את ביתו. מצה"ל נמסר כי ההריסה בוצעה "כחלק מהלחימה המתמשכת בטרור ובתשתיותיו ובהתאם להנחיית הדרג המדיני".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בשעות הלילה הגיעו כוחות הנדסה של צה"ל יחד עם צוותים של משטרת ישראל ומשמר הגבול אל בית משפחת אל-שלודי בשכונת סילוואן, והרסו את הבית בו התגורר המחבל. אל-שלודי נורה ונהרג לאחר שביצע את פיגוע הדריסה בתחנת הרכבת הקלה בבירה, בו נרצחו התינוקת חיה זיסל בראון ז"ל והצעירה הגיורת מאקוודור קארן ימימה מוסקרה ונפצעו חמישה אזרחים נוספים.

"הריסת בתיהם של המחבלים הינה מסר חד וברור לכל אותם המבקשים לפגוע באזרחי ישראל ובכוחות הביטחון, ולפיו, לטרור ולפגיעה בחפים מפשע ישנו מחיר כבד אותו ישלמו אם יבחרו להמשיך בפעילות זו", הדגישו בצה"ל. "צה"ל ימשיך לפעול בהתאם להנחיות הדרג המדיני, תוך שיתוף פעולה עם כלל גופי הביטחון ולא יהסס לנקוט בכלל האמצעים החוקיים העומדים לרשותו על מנת לפגוע במחבלים והגורמים המסייעים להם, ולהרתיע מביצועם של פיגועים נוספים".

"בהתאם להנחיית הדרג המדיני" (חדשות 2)

המחבל שוחרר מהכלא חודשים לפני הפיגוע

אל-רחמן אל-שלודי היה אחיינו של מוחי א-דין שריף, מי שהיה מפקד הזרוע הצבאית של חמאס וחוסל בשנת 1998. מוחי א-דין שריף ירש את יחיא עייאש שהיה ידוע בכינויו "המהנדס", ועמד בראש גדודי עז א-דין אל קסאם - עד שחוסל ברמאללה.

רק לפני כעשרה חודשים שוחרר אל-שלודי מהכלא הישראלי, ובשנתיים האחרונות הוא היה עצור פעמיים: פעם אחת בשנת 2013, ומעצר נוסף אירע בחודש פברואר השנה, לתקופה קצרה יותר, זמן קצר לאחר שחרורו הקודם.

זירת הפיגוע, בחודש שעבר

דקות אחרי שפרץ המחבל אל תוך תחנת הרכבת הקלה בירושלים, השתלט עליו שוטר, ירה ופצע אותו קשה. אל-שלודי מת מפצעיו לאחר מספר שעות.

ביתו נהרס. אל-שלודי

באו"ם מחו נגד הריסת הבתים: "להימנע מצעדי ענישה"

אמש הנחה ראש הממשלה בנימין נתניהו להרוס את בתיהם של המחבלים האחראים לביצוע הפיגוע הקשה שאירע אמש בבית הכנסת בשכונת הר נוף בירושלים, אך ההחלטה טרם בוצעה. בנוסף הנחה ראש הממשלה להגביר משמעותית את האכיפה נגד מסיתים לפיגועים, זאת בנוסף לשורת החלטות נוספות שהתקבלו עוד קודם לכן בניסיון לחזק את ביטחון תושבי הבירה.

התינוקת חיה זיסל בראון ז"ל (באדיבות המשפחה)

בעולם דווקא קראו אמש לנתניהו לא להרוס את בתי המחבלים: "אנו מודאגים מהאירועים האלימים בישראל ובשטחים הפלסטינים הכבושים, ואנו מגנים כל מעשה אלים", מסר דובר הנציב העליון של ארגון זכויות האדם של האו"ם. "חובתה של ישראל להבטיח את שמירת החוק והסדר, כולל הבאת האחראים למתקפות נגד אזרחים לדין צדק".

נהרגה בפיגוע. קארן ימיה מוסקרה ז"ל (באדיבות המשפחה)

"כל תגובה של ישראל צריכה להיעשות בהתאם לחוק הבינלאומי", המשיך הדובר מטעם ארגון זכויות האדם. "אנו קוראים לישראל להימנע מצעדי ענישה כמו הרס - זו הפרה של החוק הבינלאומי ומוסיף להסלמת המצב".