עדת ראייה: "ראיתי יריות, מחבלים ופצועים"

שניות בודדות לאחר שהוציאו לפועל את תכניתם הרצחנית בבית הכנסת בירושלים, התקבל במוקד מד"א בעיר דיווח טלפוני ראשון על האירוע. אחת מעדות הראייה שנכחה בזירה, הסבירה למוקדן, כשהיא מבוהלת וקצרת נשימה, על האירוע הקשה. כך זה נשמע

שעות לאחר סיום מסע ההרג האכזרי בבית הכנסת בירושלים, מתפרסמת הקלטת שיחת הטלפון שבה הודיעה אחת מעדות הראייה למוקד מד"א על האירוע המחריד.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

זמן קצר לאחר תחילת הטבח, התקשרה אחת מעדות הראייה בזירה למוקד מד"א ודיווחה על אירוע רב הנפגעים. "בהר נוף, רחוב אגסי, ערבים, יריות", נשמעת האישה בתחילת ההקלטה, כשהיא מתנשפת ומתקשה לשמור על קור רוח.

"ממש היו יריות?", שאל אותה איש מד"א מעברו השני של הקו. "ראיתי יריות, יש שם שני מחבלים וראיתי שיש פצועים". בהמשך נדרשה האישה לתאר כמה בני אדם נפגעו באירוע, על כך השיבה כי נמלטה מהמקום מיד לאחר שהמחבלים פתחו באש.

שני שוטרי תנועה ששמעו את הדיווחים ברשת הקשר היו הראשונים להגיע למקום. השניים פתחו באש לעבר המחבלים וחיסלו אותם, לא לפני שנפצעו בעצמם מירי. מצבו של אחד מהם מוסיף להיות אנוש.

ההרוגים בפיגוע הם ראש ישיבת "תורת משה" בירושלים, הרב משה טברסקי ז"ל, אברהם שמואל גולדברג ז"ל, אב לשישה בן 68, אריה קופינסקי ז"ל, אברך כולל ואב לשישה בן 43 והרב קלמן לוין, אב לתשעה וסב לחמישה בן 50.

בעקבות האירוע קיים ראש הממשלה בנימין נתניהו התייעצות ביטחונית, שבסופה הורה על הריסת בתיהם של רסאן (27) ועודאי (22) אבו אל'גמל משכונת ג'בל מוכבר - שביצעו את הפיגוע, והנחה את הגורמים הרלוונטיים לקדם את הריסת בתי המחבלים שביצעו את הפיגועים האחרונים.