רה"מ הנחה להרוס את בתי המחבלים

רה"מ הנחה להרוס את בתי המחבלים שהיו אחראים לביצוע הפיגוע בבית הכנסת בירושלים, ושר הפנים מתכוון לבטל את היתר שהיית בת זוגו של אחד המחבלים. רשת CNN מדווחת כי ה-FBI יצטרף לחקירת הפיגוע בשל העובדה שבין ההרוגים ישנם אזרחים אמריקנים. בתוך כך, פורסם תיעוד נוסף של הקרב עם המחבלים

זירת הפיגוע בירושלים, היום (פלאש 90)

בתי המחבלים ייהרסו: ראש הממשלה בנימין נתניהו הנחה היום (שלישי) להרוס את בתיהם של המחבלים האחראים לביצוע הפיגוע הקשה שאירע הבוקר בבית הכנסת בשכונת הר נוף בירושלים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בהתייעצות ביטחונית שקיים נתניהו בלשכתו עם שר הביטחון, השר לביטחון פנים, ראש השב"כ, ראש עיריית ירושלים, פרקליט המדינה ואישים נוספים, הנחה נתניהו להרוס את בתי המחבלים שביצעו את הפיגוע היום ולקדם את הריסת בתי המחבלים שביצעו את הפיגועים האחרונים.

בנוסף הנחה ראש הממשלה להגביר משמעותית את האכיפה נגד מסיתים לפיגועים, זאת בנוסף לשורת החלטות נוספות שהתקבלו עוד קודם לכן בניסיון לחזק את ביטחון תושבי הבירה.

בעולם דווקא קוראים לנתניהו לא להרוס את בתי המחבלים. "אנו מודאגים מהאירועים האלימים בישראל ובשטחים הפלסטינים הכבושים, ואנו מגנים כל מעשה אלים", מסר דובר הנציב העליון של ארגון זכויות האדם של האו"ם. "חובתה של ישראל להבטיח את שמירת החוק והסדר, כולל הבאת האחראים למתקפות נגד אזרחים לדין צדק".

"כל תגובה של ישראל צריכה להיעשות בהתאם לחוק הבינלאומי", המשיך הדובר מטעם ארגון זכויות האדם. "אנו קוראים לישראל להימנע מצעדי ענישה כמו הרס - זו הפרה של החוק הבינלאומי ומוסיף להסלמת המצב".

הנחה להרוס את הבתים. נתניהו (לע"מ)

אלא שבנוסף להנחיה להרוס את בתי המחבלים, הודיע שר הפנים גלעד ארדן כי הוא יפעל לביטול מיידי של היתר שהיית בת זוגו של אחד המחבלים מהפיגוע הבוקר. האישה, תושבת השטחים, שוהה בישראל עם היתר שהייה במסגרת הליך איחוד משפחות.

גם נשיא המדינה ראובן ריבלין התייחס היום לפיגוע הקשה. "אין ספק שאנחנו תחת מערכה מכוונת וזה לא רצף אירועים מקרי", אמר ריבלין במפגש עם צעירים המתגייסים לחטיבת כפיר. "יש כאן מערכה וכוחות הביטחון ללא ספק ינצחו וימגרו את הטרור. השעה הזו היא שעה שמחייבת אחריות לאומית ואחדות לאומית והתמודדות יחד, הן מול הטרור והן מול האתגרים שעוד נכונו לנו".

"אין לנו מלחמה בין דתות, בין יהודים לאסלאם", הוסיף ריבלין. "טוב עשה יושב ראש הרשות אבו מאזן שגינה את הפיגוע, אך זה לא מספיק. עליו לפעול נחרצות נגד ההסתה. מכל מקום אנחנו שומעים על הסתה פרועה נגד מדינת ישראל. אלו דברים שאסור שיקרו".

דיווח: FBI ישתתף בחקירת הפיגוע בי-ם

בתוך כך, דיווחה רשת CNN מוושינגטון כי ארגון ה-FBI ישתתף בחקירת הפיגוע. על פי הדיווח, הסוכנות הפדרלית האמריקנית תסייע למשטרה הישראלית בחקירה, בשל העובדה שבין הקורבנות ישנם גם אזרחים אמריקנים.

הפיגוע, שבו נרצחו ארבעה מתפללים בעת תפילת שחרית בבית הכנסת, פתח במהלך היום את מהדורות החדשות והמבזקים ברחבי העולם. כלי התקשורת בישרו על עליית מדרגה מסוכנת באלימות בירושלים.

יצטרפו לחקירת הפיגוע. FBI, ארכיון (רויטרס)

מוקדם יותר הבוקר עורר האתר של CNN סערה כשהכותרת לדיווח הראשון שלו על הפיגוע הייתה: "ארבעה ישראלים ושני פלסטינים נהרגו בירושלים".

שגריר ישראל בארה"ב לשעבר מייקל אורן כתב בתגובה פוסט זועם: "CNN - עברתם כל גבול. איך ארה"ב היתה מגיבה לכותרת - '3,000 אמריקאים ו-19 ערבים נהרגו ב 9.11'".

הכותרת שהרגיזה את ישראל. CNN, היום (CNN)

בהמשך, בחר עורך האתר להעלות את הכותרת: "נתניהו: 'נגיב ביד קשה'". בכירת אש"ף חנאן עשרוואי התראיינה גם היא לרשת האמריקנית ואמרה כי "הכיבוש הישראלי והדיכוי הוביל לפעולות האחרונות של הפלסטינים".

"כשישראל נוקטת אלימות מתעלמים ממנה, כמו בעזה בקיץ האחרון", המשיכה עשראווי. "המצב אינו יכול להיפתר מבלי סיום הכיבוש".

בהכנת הכתבה השתתפו: עמית ולדמן, גלעד שלמור ושושי חתוקה.