פרסום ראשון: אלפי שאלוני גיוס לצה"ל נמחקו

מבוכה בצבא: שאלונים שמילאו מועמדים לשירות ביטחון באתר האינטרנט של לשכת הגיוס נמחקו בשל תקלה טכנית. בצה"ל הורו לצעירים למלא את השאלונים מחדש, מה שגרר לזעם מצדם. "זה מתסכל, איך זה קורה?", התלוננו במוקדים הטלפונים. גורם צבאי: "התקלה תוקנה"

ארכיון (Yossi Zeliger/FLASH90)

אלפי מועמדים לשירות ביטחון שמילאו בשבועות האחרונים שאלון העדפות (מנילה) לתפקידים באתר המתגייסים הצה"לי זועמים, לאחר שבצבא הודיעו להם כי עליהם למלא מחדש את השאלון, לאחר שכל הנתונים נמחקו בשל תקלה טכנית. כך נודע לראשונה לחדשות 2 Online.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

השאלון, שכוון למתגייסי יולי 2016-2015, ומולא על ידם לא היה תקין, מה שגרר זעם ופניות רבות של מועמדים לשירות ביטחון למוקד של לשכת הגיוס. בצה"ל הבהירו להם כי לא תהיה לכך כל השפעה על הליך הגיוס שלהם, אף עליהם למלא בשנית את השאלון.

"ישבתי הרבה זמן מול השאלון כדי לבחור את התפקידים ועכשיו הכל נמחק ולא קיים", סיפרה לחדשות 2 Online צעירה שצפויה להתגייס בעוד כשנה. "זה מתסכל, לא ברור איך הצבא עשה את הפאדיחה הזאת".

גורם צבאי אמר בתגובה לחדשות 2 Online כי התקלה זוהתה וטופלה, וכי שאלונים חדשים לדירוג הועלו מחדש לאינטרנט, כדי שהמועמדים לשירות ביטחון יוכלו למלא עד 7 בדצמבר.

לשכת הגיוס בתל השומר (עזרי עמרם, חדשות 2)

השאלון משפיע על השיבוץ בצבא

באתר הרשמי של צה"ל למתגייסים שנקרא "עולים על מדים", ניתן למלא מספר שאלונים באופן מקוון ובהם: שאלון העדפות ליחידות השדה (יח"ש), שאלון המא"ה (מיון איתור והתאמה) שמיועד לבנים המיועדים למערך הכלל-צה"לי ולבנות שעברו את יום המא"ה, שאלון קורסים ושאלון נשים כלל צה"לי.

צה"ל מתחשב בשאלון ההעדפות ומייחס לו חשיבות רבה, ולכן קוראים למועמדים למלא אותו ביסודיות וברצינות. "במידה ולא תדרגו את שאלון ההעדפות בזמן, שיבוצכם יקבע אך ורק על פי צרכי הצבא ונתוניכם האישיים", נכתב באתר למתגייסים.

אם יש תפקיד שמופיע בשאלון ההעדפות והמתגייס מעוניין בו, עליו לדרגו בעוצמה גבוהה על מנת להגדיל את סיכוייו להתקבל לתפקיד. השאלון נקבע בהתאם למכלול הנתונים האישיים, כך שלא ניתן להשתבץ לתפקידים שאינם מופיעים בשאלון.

בתחילת השבוע החל גיוס יחידות השדה, מחזור נובמבר 2014, ובין מאפייני הגיוס ניתן להצביע על עלייה משמעותית בכמות הלוחמות. מגמת המוטיבציה ללחימה נשמרת יציבה ועומדת בגיוס הנוכחי על 70.8%.

לפניות לכתב: Matanh@ch2news.tv