בנט הציג תמונה מזירת הרצח ב-BBC‎

השר נפתלי בנט מחה על דרך הסיקור של הטבח בבית הכנסת ברשת הטלוויזיה הבריטית, והציג את תמונתו של אחד הנרצחים בזירה. המראיינת דרשה ממנו להסיר אותה מיד: "אנחנו לא רוצים לראות את זה"

התקשורת הבינלאומית עוקבת בעניין רב אחר הטבח בבית הכנסת בירושלים שגבה את חייהם של ארבעה מתפללים יהודים. באחדים מאמצעי התקשורת בחרו להציג את פיגוע הטרור דווקא בצורה מאוזנת, והעלו לשידור מרואיינים שהאשימו את ישראל בהסלמה. בריאיון לרשת ה-BBC הבריטית, בחר השר נפתלי בנט להביע על כך מחאה בצורה יוצאת דופן - הצגת תמונה מזירת הרצח.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

דקות אחדות לפני הריאיון עם השר בנט, דיבר ברשת החדשות הבריטית דובר פלסטיני שטען כי "היהודים הם אלה שרוצחים את הפלסטינים בירושלים". בנט לא נשאר אדיש והציג את התמונה הקשה לצפייה של מתפלל שנרצח כשהוא מכוסה בטליתו. המראיינת מנגד ביקשה ממנו להסיר את התמונה. "אנחנו לא רוצים לראות את זה", אמרה.

זירת הפיגוע, הבוקר (רויטרס)

"אבו מאזן בעצמו מסית נגד יהודים ואומר להם 'תרימו נשק ותילחמו ביהודים'. את יודעת, אדם זה (שבתמונה) הגיע הבוקר להתפלל בדיוק כמו הרבה מוסלמים והרבה יהודים שהלכו להתפלל הבוקר. המוסלמים חזרו הביתה בשלום, אבל ארבעה יהודים ככה לא יחזרו יותר הביתה", הדגיש השר.

שוטרים בבית הכנסת, הבוקר (רויטרס)

"זה טבח של יהודים תמימים שהלכו להתפלל. אבו מאזן קרא ליום זעם, הנה התוצאות של הזעם, זה תוצאה ישירה של אבו מאזן", אמר השר. עוד קודם לכן הוא טען כי יו"ר הרשות הפלסטינית הוא אחראי לשפיכות הדמים: "גם קונספציית הבטונדות לא עוצרת את הטרור אלא מעודדת אותו. אבו מאזן הכריז מלחמה על ישראל ועלינו להתייחס לכך בהתאם".

מצטרף לביקורת, אורן (רויטרס)

מחאה ספונטנית פרצה ברשת בעקבות הסיקור שהציגה רשת CNN האמריקנית, כשדיווחה תחילה כי בפיגוע נהרגו ארבעה ישראלים ושני פלסטינים, מבלי להציגם כמחבלים. אל הדברים הצטרף גם שגריר ישראל בארה"ב לשעבר מייקל אורן שכתב: "איך ארה"ב היתה מגיבה לכותרת: '3,000 אמריקאים ו-19 ערבים נהרגו ב 9.11'? רמז - הם לא היו מרוצים".