טבח בבית הכנסת: המחבל עבד במכולת הסמוכה

אחד המחבלים שביצעו את הפיגוע הרצחני בבירה עבד במכולת שליד בית הכנסת "קהילת יעקב" בו בוצע הטבח. שעות לפני, חמאס פרסם סרטון אזהרה בו הודיע כי יבצע פעולת נקם על מה שהגדיר רצח נהג האוטובוס הערבי יוסוף רומני אמש

המחבל שרצח את המתפללים בירושלים עבד במכולת הסמוכה לבית הכנסת: זמן קצר לאחר היוודע התוצאות הקשות של הפיגוע בבית הכנסת "קהילת יעקב" בעיר, נודע כי אחד המחבלים שביצע אותו, רסאן (27) ועודאי (22) אבו אל'גמל משכונת ג'בל מוכבר בדרום ירושלים, אחד מהם עבד במרכול הסמוך לבית התפילה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת   

השניים, הם תושבי השכונה הירושלמית ובעלי תעודת זהות כחולה. אחיו של אחד המחבלים הוא אסיר שכלוא בימים אלה בישראל.

המשטרה והשב"כ פשטו על בתיהם שני המחבלים ועצרו את כמה מבני משפחותיהם לחקירה. שכונת ג'בל מוכבר, נחשבת למעוז חמאס ובעבר היו מחבלים שיצאו משם, בין היתר כאלה שביצעו פיגועי דריסה עם טרקטורים.

המחבלים שביצעו את הפיגוע (חדשות 2)

הפיגוע בירושלים - כתבות נוספות:

"אסור להתפלל בבית כנסת ללא מאבטח"

"ביקשתי מהקב"ה שיציל אותי"

תיעוד: קרב יריות בין השוטרים למחבלים

4 הרוגים ו-8 פצועים בפיגוע בבית כנסת בי-ם

שעות לפני הטבח בבית הכנסת בירושלים הבוקר, פרסם חמאס סרטון המזהיר מפני פעולת הטרור הקרבה. בסרטון מבטיחים בארגון לנקום את מותו של יוסוף רמוני, נהג "אגד" ממזרח ירושלים, שנמצא תלוי אמש (שני) בתוך אוטובוס שחנה בחניון בהר חוצבים.

למרות שבדיקות המכון לרפואה משפטית קבעו כי התאבד, בחמאס התעקשו כי נתלה בידי יהודים - ופיגוע הנקם יצא לדרכו.

בסרטון, שעלה לאתר חמאס ותורגם לעברית משובשת, מאיימים חברי ארגון הטרור לפגוע ביהודים במגוון דרכים: "צלוף בצלוף, הפגזה בהפגזה, דריסה בדריסה, דקירה בדקירה, חניקה בחניקה", נכתב, כשברקע הוקרנה תמונת גופתו של רמוני, לצד פיגועי הדקירה והדריסה שאירעו לאחרונה בבירה ובתל אביב. הסרטון, המוצג כאיום מאת הזרוע הצבאית של חמאס נחתם בהבטחה "להרחיב את פעולות הטרור נגד ישראל בקרוב".

בנוסף, בתמונה שהועלתה לאתר חמאס לפני הפיגוע, נכתב: "אנו נשבעים לנקום את מותו של השהיד יוסוף רמוני בקרוב". דובר חמאס, חוסאם בדראן, בירך על הפיגוע ואמר כי זו "התפתחות איכותית בעימות עם הכיבוש ותגובה ממשית על פשעיו הנמשכים, שהאחרון בהם היה הוצאתו להורג של הצעיר ממזרח ירושלים אמש״.