קצין צה"ל נפצע קל מירי זיקוק ליד ירושלים

כוח מד"א שהוזעק לשכונת א-ראם הסמוכה לבית-חנינא פינה את הקצין (22) לבית החולים הדסה עין כרם. הוא נפגע במהלך הפרות סדר שהתקיימו במקום

זירת האירוע, הערב (סוכנות תצפית)

המהומות נמשכות: קצין צה"ל בן 22 נפצע קל מירי זיקוק שנורה לעברו במהלך הפרות סדר בשכונת א-ראם שמצפון-מזרח לירושלים. הוא פונה על ידי מגן דוד אדום לטיפול בבית החולים הדסה עין כרם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

אנשי מד"א שהעניקו לו טיפול רפואי ראשוני, זיהו כי הקצין סובל מקטיעה חלקית של אחת מאצבעותיו. כוחות צה"ל שהיו במקום פעלו לפיזור המפגינים שהתאספו סביב כיכר א-ראם שבמקום, שחלקם יידו אבנים והשליכו בקבוקי תבערה.

כוחות מד"א שהוזעקו (סוכנות תצפית)

האירוע התרחש שעות ספורות לאחר שהמכון לרפואה משפטית באבו-כביר הודיע למשפחתו של יוסף ראמוני, נהג המונית שנמצא תלוי במסוף אגד בבירה, כי לא נמצא חשד לפלילים. גורמים פלסטינים טענו תחילה כי הוא נרצח על ידי יהודים וקראו לצאת להפגנות אלימות בתגובה לכך.

מד המתח בבירה התגבר שוב אמש כשחסיד ברסלב בן 32 נדקר בגבו באמצעות מברג, ככל הנראה בידי צעיר ערבי שהתנפל עליו מאחור. החשוד בדקירה נמלט לכיוון שער שכם והמשטרה ניהלה אחריו מצוד.

מחקירה ראשונית עולה כי הגבר נדקר בצומת הרחובות הנביאים וחיל ההנדסה והצליח להגיע בכוחות עצמו לאזור שער שכם, שם הובל על ידי צוות מג"ב לכותל המערבי. לאחר מכן פונה על ידי צוותי מגן דוד אדום לבית החולים שערי צדק בעיר במצב בינוני. כוחות גדולים של משטרה ביצעו סריקות נרחבות והקימו מחסומים בניסיון לאתר את הדוקר.

בחמאס מיהרו לברך על הפיגוע. בהודעה קצרה שפרסמו לאחר האירוע, שיבחה בתנועה את מבצע הפעולה ואמרו כי מדובר בתגובה הולמת לפשעי הכיבוש, כך להגדרתם. עם זאת, אף אחד מזרועות חמאס לא נטלה את האחריות למעשה.