כך סיבכה הודעת מייל קצין בחיל האוויר

קצין בדרגת סרן המשרת בבסיס הקריה שלח מייל בתפוצה רחבה - ובו מדריך שכלל פארודיה על ניצול הזמן במשרד של קצינים בצה"ל. אלא שתוכן המייל התברר עד מהרה כשערורייתי ומביך, מה שהביא לכך שהקצין הועמד לדין משמעתי. דובר צה"ל: "זו התנהגות שלא מצופה מקצין"

אילוסטרציה (רויטרס)

מבוכה בחיל האוויר: קצין בדרגת סרן המשרת בבסיס הקריה בתל אביב שלח מייל למספר רב של משתמשים - בו כתב איך יש לנצל בצורה הכי טובה את הזמן במשרד, כפארודיה על קצינים בתפקידים דומים בצה"ל. אלא שהוא בחר לתאר את הדברים בצורה "לא הולמת", כך לטענת מפקדיו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הקצין, שמשרת כבר תקופה ארוכה בחיל האוויר, הכין מעין גאדג'ט אותו התאים לרשת הצבאית, שכלל את הכיתוב המביך: "אפשר לדחוף את הכל לתחת". המייל, שהגיע לגורמים שונים בחיל האוויר, ובהם גם לשכות של בכירים בחיל, עורר מבוכה גדולה.

בצה"ל החליטו לטפל באירוע בחומרה, שכן מדובר בהעברת חומרים בלתי הולמים ברשת הצבאית, לא כפי שמצופה מקצין בצבא. מפקדיו שפטו אותו בדין משמעתי - ועקב כך, הוא רותק לעשרה ימים לבסיס.

"אם מישהו מהחיילים היה עושה את זה הוא היה נשפט לעונש חמור הרבה יותר, אך בגלל שהוא קצין הסתפקו המפקדים בריתוק", אמר חייל בחיל האוויר שנחשף להודעה המוזרה והמביכה. "זה בטח לא מוסיף לתדמית של הג'ובניקים בקריה".

מדובר צה"ל נמסר בתגובה כי "מדובר בהתנהגות אשר אינה עולה בקנה אחד מהמצופה מקצין בצה"ל. הקצין טופל משמעתית על ידי מפקדיו מיד עם היוודע המקרה".

לפניות לכתב: MatanH@ch2news.tv