חשד לפיגוע בי-ם: גבר נדקר בגבו

גבר בן 32 נדקר באמצעות מברג ברחוב הנביאים בעיר ונפצע באורח בינוני. לדברי הפצוע, התוקף היה גבר ערבי. כוחות גדולים של משטרה מבצעים סריקות נרחבות והקימו מחסומים בניסיון לאתר את הדוקר

זירת הדקירה (סוכנות תצפית)

חשד לפיגוע דקירה בירושלים: חסיד ברסלב בן 32 נדקר הערב (ראשון) בגבו באמצעות מברג, ככל הנראה בידי צעיר ערבי שהתנפל עליו מאחור. החשוד בדקירה נמלט לכיוון שער שכם והמשטרה מנהלת מצוד אחריו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מחקירה ראשונית עולה כי הגבר נדקר בצומת הרחובות הנביאים וחיל ההנדסה והצליח להגיע בכוחות עצמו לאזור שער שכם, שם הובל על ידי צוות מג"ב לכותל המערבי. לאחר מכן פונה על ידי צוותי מגן דוד אדום לבית החולים שערי צדק בעיר במצב בינוני. כוחות גדולים של משטרה מבצעים סריקות נרחבות ומקימים מחסומים בניסיון לאתר את הדוקר.

בחמאס מיהרו לברך על הפיגוע. בהודעה קצרה שפרסמו לאחר האירוע, שיבחה בתנועה את מבצע הפעולה ואמרו כי מדובר בתגובה הולמת לפשעי הכיבוש, כך להגדרתם. עם זאת, אף אחד מזרועות חמאס לא נטלה את האחריות למעשה.

סריקות נרחבות אחר החשוד (סוכנות תצפית)

פינוי הפצוע לבית החולים (דוברות מד"א)

חובש מד"א אריאל וידר, שטיפל בפצוע, סיפר כי הוא נדקר סמוך לשער שכם, משם הלך ברגל עד שחבר לשוטרים. "כשהגענו לנקודת המשטרה סמוך לבית אליהו, ראינו גבר בהכרה מלאה הסובל מפצע דקירה בגבו", שחזר. "הענקנו לו טיפול רפואי ופינינו אותו לבית החולים כשמצבו מוגדר בינוני ויציב".

מקום הדקירה אינו רחוק מתחנת הרכבת הקלה בירושלים שבה ביצע מחבל פיגוע דריסה לפני כעשרה ימים. בפיגוע נרצחו ג'דעאן אסעד, קצין מג"ב בן 38 מבית ג'אן, ואהרון בעדני, תושב ירושלים בן 17.

חיפושים אחר הדוקר (סוכנות תצפית)

חמישה ימים לאחר מכן תקף מחבל חמוש בסכין את סמ"ר אלמוג שילוני, חייל בן 20 ממודיעין, חייל בשנות ה-20 לחייו ודקר אותו בפלג גופו התחתון סמוך לתחנת רכבת ההגנה בתל אביב. החייל פונה לבית החולים במצב אנוש אך שם נאלצו הרופאים לקבוע את מותו.

שעות ספורות לאחר מכן מחבל דקר למוות את דליה למקוס (26) סמוך לצומת אלון שבות, ופצע שני בני אדם נוספים. מאבטח אזרחי שהיה בכניסה ליישוב פתח באש לעבר החשוד ופצע אותו. מחקירת המשטרה עולה כי תחילה ניסה המחבל לבצע פיגוע דריסה, אך כשנכשל להתגבר על מחסום בשטח - החל במסע הדקירות הרצחני.