עשרות פלסטינים טיפסו על גדר ההפרדה

בזמן שכוחות הביטחון בכוננות מתוגברת בעקבות הסרת המגבלות על כניסת מוסלמים להר הבית, פרצו המונים את מחסום קלנדיה כדי להגיע לעיר העתיקה בירושלים. במקביל, הפגינו כ-100 פלסטינים ליד מחסום חיזמא מצפון לירושלים, עד שכוחות הביטחון קראו להם לפנות את האזור לפני שימוש בכוח

מחסום קלנדיה, היום (Activestills.org)

עשרות פלסטינים טיפסו היום (שישי) מעל גדר ההפרדה באזור מחסום קלנדיה וחצו משטח הרשות הפלסטינית לצד הישראלי - במטרה להגיע לעיר העתיקה בירושלים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

באותה שעה הפגינו כ-100 פלסטינים סמוך למחסום חיזמא, צפונית לבירה. במהלך ההפגנה חסמו ההמונים את הכביש והניפו דגלי פלסטין. כוחות משטרה, משמר הגבול וצה"ל שנכחו במקום קראו למפגינים לפנות את האזור לפני שימוש בכוח.

גם בירושלים עצמה נרשמה היום מתיחות כשכוחות הביטחון נערכו בכוחות מתוגברים מסביב לרחבת הר הבית, לאחר שלראשונה מזה חודש הותרה כניסת מוסלמים לתפילות יום השישי ללא מגבלות גיל ומין. לפי שעה לא נרשמו אירועים חריגים, אך הכוננות הגבוהה נשמרת.

כוחות הביטחון נפרשו היום גם במוקדי חיכוך נוספים, בהם אום אל פאחם, שם התקיימה הפגנה של ערביי ישראל במחאה על מותו של הצעיר הערבי מכפר כנא, חיר חמדאן. ההפגנה יצאה מאחד המסגדים בעיר אחרי תפילת יום השישי, הניפו את תמונותיו של הצעיר וקראו קריאות לפיטורי השר לביטחון פנים ומפקד מחוז צפון במשטרה.