דיסקין: "צה"ל צבוע ופטרוני"

בסטטוס שפרסם בפייסבוק מותח ראש השב"כ לשעבר ביקורת חריפה על הארגון שעליו פיקד וגם על צה"ל בעקבות הקרב ביניהם סביב תחקיר התכנית "עובדה": "נראים כילדי גנון מתקוטטים ונעלבים". דיסקין מזהיר כי "ייגרם נזק ואפילו חמור, משום שהאווירה בין הארגונים וראשיהם משפיעה מאוד על רמת שיתוף הפעולה"

דיסקין מגיב לסערה הביטחונית (חדשות 2)

‎ראש השב"כ לשעבר יובל דיסקין מגיב לחילופי ההאשמות הקשים בין צה"ל לשב"כ בעקבות תחקיר "עובדה" ומותח ביקורת על התנהלותם של שני הגופים. "לצערי ומניסיוני ייגרם נזק ואפילו חמור, משום שהאווירה בין הארגונים וראשיהם משפיעה מאוד על רמת שיתוף הפעולה והתוצאות בשטח", הוא מזהיר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בפוסט שפרסם בפייסבוק יצא דיסקין נגד הבחירה של שירות הביטחון הכללי לצאת לתקשורת עם מידע הקשור להתנהלות מבצע "צוק איתן" וכתב: "מודה שמאוד לא אהבתי את תכנית 'עובדה' האחרונה ואת העובדה שהשירות בחר את התכנית להצגת עמדתו בסוגיה הנמצאת עדיין בתחקירים שאני מקווה שעיקרי מסקנותיהם יובאו לידיעת הציבור".

לדבריו, אילנה דיין עשתה מבחינתה עבודה עיתונאית מצוינת ו"שיחקה כרצונה בשני הצדדים, שנראים כילדי גנון מתקוטטים ונעלבים".

שיתוף הפעולה ייפגע? גנץ וכהן (פלאש 90 מריים אלסטר)

גם צה"ל סופג מראש השב"כ לשעבר שמטיח: "ויש גם עוד זווית והיא הפטרונות והצביעות התקשורתית של צה"ל, שבאה לידי ביטוי במכתב התלונה של הרמטכ"ל המלין בין השאר על חשיפת סודות על ידי השב"כ".

דיסקין מצטט ממאמרו של עיתונאי הארץ עמוס הראל: "... פחות משכנעת היתה תלונתו על חשיפת מידע רגיש ושיטות פעולה מצד השב"כ בתוכנית. החששות הללו לא הפריעו לצבא לשתף את התקשורת בפרטי הפרטים של ההתנקשות בבכיר חמאס, אחמד ג'עברי, לפני שנתיים.
"ורק לפני שנה, ב"עובדה", פורסמו הקלטות רשת הקשר הצבאית ממבצע ההתנקשות באבו־ג'יהאד, שם נשמע מפקד סיירת מטכ"ל בשם בוגי מתאר כיצד ירה ברב־המחבלים. אין לדעת אם מישהו בצבא בדק כיצד הגיעו הקלטות הללו לידיה של אילנה דיין, אבל ברור שהן הועילו למעמדו של יעלון בעיני חברי מרכז הליכוד יותר מעשרה ראיונות במוספי סוף השבוע".