חמאס: "תוקפנות הישראלית תוביל להתלקחות נוספת"

בפעם הראשונה מאז המבצע בעזה, עמד אמש דובר הזרוע הצבאית של חמאס אל מול אור הזרקורים, וקרא לישראל "להפסיק לתקוף את מסגד אל אקצא". בעצרת של הארגון אמר אבו עוביידה כי אם ישראל תמשיך במדיניותה היא "תרגיש את מלוא עוצמת הפיצוץ"

באותה שעה בה בירדן קראו המלך עבדאללה, קרי ונתניהו להרגעת הרוחות, יצא דובר הזרוע הצבאית של חמאס להופעה פומבית ראשונה מאז מבצע "צוק איתן". בעצרת של התנועה שהתקיימה ברצועת עזה הזהיר אבו עובדייה מפני התלקחות אזורית נוספת שתגרם בשל "התוקפנות הישראלית".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"הניצוץ הראשון של ההתלקחות היה כשהמתנחלים שרפו למוות את הנער מוחמד אבו-חד'יר, ומיד אחר כך עזה קמה להגן על ירושלים", אמר אבו עובדייה לאלפי תומכי חמאס שנכחו בעצרת. "המצור המתמשך והחתירה תחת ניסיון שיקום עזה יכולים להיות הניצוץ של פיצוץ חדש".

דובר הזרוע הצבאית של ארגון הטרור הוסיף ואמר כי "ישראל תוקפת את מסגד אל אקצא כדי להתעמת עם הפלסטינים, והפעם היא תרגיש את מלוא עוצמתו של גל ההדף".

המפגש המשולש אמש בירדן

"הצדדים מחויבים לשמירה על הסטטוס-קוו"

דבריו של אבו עובדייה נאמרו במקביל לפגישתם אמש (חמישי) בירדן של המלך עבדאללה, ראש הממשלה בנימין נתניהו ומזכיר המדינה האמריקני ג'ון קרי, במהלכה סיכמו השלושה על צעדים שנועדו להפחית את המתיחות בין הישראלים לפלסטינים.

במסיבת עיתונאים שהתקיימה בתום הפגישה ציין קרי כי הובעה מחויבות מצד כל הצדדים לשמור על הסטטוס-קוו באתרים הקדושים במזרח ירושלים. "הישראלים והירדנים הודיעו כי ינקטו את הצעדים הנחוצים להפחתת המתיחות", אמר קרי.

"אני יודע שזה לא יקרה בין לילה, אבל המנהיגות בשני הצדדים הוכיחה שהיא מחויבת לשמירת השקט. הגעתם לפגישה, והשיחות עמם הבהירו לי ששניהם מוכנים לעשות את המהלכים הדרושים לשם שמירת הסטטוס קוו".‬‎