כוננות שיא בי-ם: הוסרו מגבלות הכניסה להר הבית

בתום הערכת מצב שהתקיימה אמש, החליטה המשטרה שלא להגביל היום את גיל המתפללים המוסלמים בהר הבית. כוחות ביטחון גדולים התפרסו הבוקר ברחבי הבירה, כמו גם במוקדי חיכוך נוספים, על מנת לשמור על הסדר. "הביקורים בהר ימשיכו ולא נאפשר לקיצונים לשנות את הסטטוס קוו", אמר אתמול השר לביטחון פנים אהרונוביץ'

כוחות הביטחון בהר הבית, ארכיון (רויטרס)

כוחות הביטחון נערכים הבוקר (שישי) בכוחות מתוגברים מסביב לרחבת הר הבית - לראשונה מזה חודש, תותר כניסת מוסלמים לתפילות יום השישי ללא מגבלות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

אמש התקיימה הערכת מצב במחוז ירושלים במשטרה ובסופה החליט המפקד הטרי, ניצב משה (צ'יקו) אדרי, להסיר את מגבלות הגיל והמין על הכניסה להר הבית.

בעקבות שינוי המדיניות שהונהגה בשבועות האחרונים בהר הבית , גם הבוקר - כמו בכל יום שישי בחודש האחרון - התפרסו אלפי שוטרים ואנשי משמר הגבול במוקדי החיכוך בבירה.

כוחות נערכים גם במוקדי חיכוך נוספים, בהם אום אל פאחם, שם תתקיים היום הפגנה של ערביי ישראל בסיום תפילות יום שישי במסגדים. המשתתפים צפויים למחות על מותו של הצעיר מכפר כנא, חיר חמדאן, שנורה על ידי שוטר בשבוע שעבר, לאחר שתקף ניידת משטרה - אירוע שגרר מהומות אלימות והפרות סדר ברחבי הארץ.

כוננות מוגברת בירושלים (חטיבת דובר המשטרה ולע״מ)

אהרונוביץ': "הר הבית הוא המוקד ולא יהיו פשרות"

בצמרת המשטרה ורשויות האכיפה ניסו אתמול (חמישי) לשדר מסר מרגיע, אך לא שאנן. השר לביטחון פנים יצחק אהרונוביץ' אמר בטקס חילוף מפקדי מחוז ירושלים במשטרה כי הרשויות "יעשו הכל כדי להוריד את רמת האירועים", אך העריך שגל מתקפות הטרור עוד לא תם.

השר אהרונוביץ' אמר בטקס כי "אנחנו נמצאים בתקופה של טרור עממי - בירושלים, גוש עציון וגם בתל אביב. אני מניח שעדיין יהיו פיגועים - אני מקווה שלא, אבל אני מניח שכן". השר הדגיש כי "אי אפשר שלא נגיב על האירועים - יש עדיין אירועים בעיקר על קו התפר".

אהרונוביץ' שידר מסר מרגיע על המהומות סביב העיר העתיקה בירושלים: "הר הבית הוא המוקד ולא יהיו פשרות, נשמור על הסטטוס קוו. הביקורים בהר ימשיכו ולא נאפשר לקיצונים לשנות את הסטטוס קוו".