מאסר ללוחמת צה"ל שפתחה מטווח ירי בשכונה

החיילת החליטה להתאמן בירי עם נשקה האישי גם בשעות הפנאי בביתה, וניהלה מטווח סמוך לשכונת מגוריה יחד עם שני אזרחים נוספים. במסגרת הסדר טיעון שגובש בעניינה, גזר עליה בית הדין הצבאי עונש של 18 חודשי מאסר וקנס כספי

מטווח ירי ליד הבית. אילוסטרציה - למצולמי (רויטרס)

חיילת החליטה להתאמן בנשקה גם בבית ונשלחה לכלא:18 חודשי מאסר נגזרו היום (חמישי) על לוחמת בצה"ל, שהורשעה בניהול מטווח ירי פיראטי בשכונת מגוריה, שבו ירתה בנשקה האישי. בנוסף קבע בית הדין הצבאי כי תשלם קנס כספי ותורד בדרגה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בכתב האישום, שהוגש נגד החיילת במאי 2014, מתואר כיצד ניצלה את נשקה האישי למטרות פסולות, כשניהלה מטווח ירי מאולתר סמוך לשכונת מגוריה יחד עם שני אזרחים נוספים. בהמשך אף התלוננה החיילת במשטרה כי הנשק נגנב ממנה, זאת בעוד שבפועל התברר כי מסרה אותו מרצונה לאחד האזרחים המעורבים בפרשה.

בחקירתה הודתה החיילת במיוחס לה וטענה כי ביצעה את המעשים תחת איומים מצד אותו אזרח, שלדבריה הזהיר אותה כי אם לא תעביר לידיו את הנשק הוא יפגע במשפחתה.

במסגרת הסדר טיעון שגובש בעניינה, על רקע נסיבותיה המורכבות ומבנה אישיותה, החליטו הפרקליטות הצבאית והתביעה לתקן את כתב האישום נגד הלוחמת לעבירות של סיוע בהוצאת נשק ולשימוש בלתי חוקי בו.

הצדדים עתרו במשותף בבקשה להטיל על הנאשמת עונש כולל של 18 חודשי מאסר בפועל, וכן הורדה בדרגה וקנס כספי. בית הדין החליט לאמץ את הסכמת הצדדים ואישר את גזר הדין שנכלל בהסדר הטיעון.

לפניות לכתב: MatanH@ch2news.tv