מחאת רשת חדשה: "כולנו עם המג"בניק"

מעצרו של לוחם מג"ב בחשד לרצח שני פלסטינים באירועי יום הנכבה מעורר סערה. חצי שנה אחרי אירועי "דוד הנחלאווי", פורסמו ברשת עשרות תמונות שבהן מביעים לוחמי מג"ב וחיילים ביחידות נוספות תמיכה בלוחם העצור

כחצי שנה לאחר ש"מחאת דוד הנחלאווי" הסעירה את הרשת - שוב מתגייסים חיילים בצה"ל להגן על לוחם: בתמונות שהגיעו לידי אתר "חדשות 0404" נראים מאות חיילים שנושאים שלטים המביעים תמיכה בלוחם מג"ב שנעצר השבוע בחשד לרצח שני נערים פלסטינים ביום הנכבה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"גם אנחנו עם המגבני"ק - לוחמי גבעתי", נכתב באחת התמונות שפורסמו ברשת. "חבר זה לא הפקר, איתך כל הדרך", "תנו גב למג"ב", "כולנו עם המג"בניק" וכתובות נוספות הועלו בזה אחר זה לרשת לצד כומתות וכלי נשק.

המחאה הטרייה החלה בקרב לוחמי משמר הגבול אך עד מהרה הצטרפו אליה חיילים מיחידות רבות נוספות בצה"ל. החיילים מוחים על מעצרו של לוחם מג"ב ודורשים שיתאפשר להם לפעול בחופשיות כנגד הטרור, ולא לכבול את ידיהם.

"גם יחידת חץ עם המג"בניק" (חדשות 0404)

לוחם נעצר בחשד לרצח פלסטינים

ביום שלישי עצרה המשטרה לוחם מג"ב בחשד שהיה מעורב בירי ובהריגת שני נערים פלסטינים ופציעתו הקשה של פלסטיני נוסף, בהפגנה אלימה שהתקיימה ביום הנכבה לפני כחצי שנה בביתוניא סמוך לרמאללה. מפקדו נעצר אמש אף הוא ושוחרר למעצר הבית. המפקד חשוד שידע על כך שהלוחם ביצע ירי חי, שתק וטייח את החקירה.

בצה"ל ובמשמר הגבול טענו כל העת שכלל לא בוצע ירי בקליעים חיים לעבר המפגינים, אך החקירה העלתה חשד שירי מסוג זה אכן התרחש. ההחלטה לבדוק את הנושא התקבלה בעקבות הוראה של היועץ המשפטי לממשלה יהודה וינשטיין.

כחודש לאחר התקרית, ניתח צוות פתולוגים ישראלים ופלסטינים, בליווי של שני משקיפים בינלאומיים, את גופת הנער, אחד משני הפלסטינים שנהרגו, על מנת להכריע האם נורה מאש חיה. הממצאים העלו כי לא ייתכן שנורה מכדור גומי, כפי שנטען תחילה על ידי גורמי הצבא.