חייל התלונן: "מפקד השתין עליי"

בצבא חוקרים חשד שלפיו מפקד פלוגה באחד מבסיסי חיל המשטרה הצבאית ביהודה ושומרון הטיל מימיו על פקודו – לעיני חיילים נוספים. צה"ל: קצין משטרה צבאית ראשי הורה לפתוח בחקירה

חייל במשטרה הצבאית שסיים קורס קצינים והוצא במהלך ההשלמה החילית טוען להשפלה קשה מצד מפקדו, שנעשתה לעיני חיילים שהוא עצמו היה אמור לפקד עליהם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

האירוע התרחש לפני שבועות ספורים, עת התקלח החייל בבסיס. אז, כך לדבריו, נכנס מפקד הפלוגה שמשמש כאחד ממפקדי המחנות של המשטרה הצבאית באזור יהודה ושומרון - והטיל עליו את מימיו בזמן שהתקלח. החייל הגיש תלונה במשטרה הצבאית החוקרת ואף העיד נגדו.

האירוע התרחש בתקופת ניסיון של החייל בבסיס, זאת לאחר שהוצא מההשלמה החילית של קורס הקצינים. על פי החשד, בשבוע הראשון, בזמן שהתקלח יחד עם עוד חיילים שעתידים לעבור להיות תחת פיקודו, נכנס אותו מפקד בדרגת סגן, הסיט את הווילון וביצע את המעשה.

"הסיט את הווילון, צחק והשתין"

בעדותו סיפר: "הוא הסיט את הווילון, הסתכל, צחק והשתין לי על פלג הגוף התחתון. שני חיילים היו עדים לאירוע". בתגובה, כך לדברי החייל, הוא צעק על הקצין וזה השיב לו: "הייתי עושה את זה פעם לחיילים".

יצוין כי אותו מפקד הוא גם זה שהוטל עליו לכתוב חוות דעת על המתלונן, על מנת שיוכל להמשיך בתהליך הקצונה, ועל כן החייל חשש שאם יתלונן יתנכל לו הקצין ויכתוב עליו חוות דעת שלילית. חרף זאת, הוא החליט לפנות לחוקרי המשטרה הצבאית בפיקוד מרכז. בחוות הדעת נכתב כי המפקד אינו רוצה את החייל כקצין ביחידתו.

בינתיים, המתלונן נמצא בחופשה עד יום ראשון וטרם ברור האם יחזור לתפקד כקצין. למרות התלונה שהגיש, הוא עתיד לחזור לאותו בסיס בשבוע הבא ולפגוש שם את אותו מפקד.

המתלונן טען בפני בני משפחתו כי הרקע להשפלה הוא שהמפקד לא רצה שהוא ישמש כסגנו, ולכן עשה הכל כדי להרחיקו. לדבריו, הוא העדיף שהסגן הנוכחי שלו יישאר בתפקידו.

מדובר צה"ל נמסר כי "האירוע המדובר הובא לידיעת קצין המשטרה הצבאית הראשי אשר הורה על חקירת הנושא".

לפניות לכתב: MatanH@ch2news.tv