בגלל הסתה: ברגותי הועבר ל-7 ימים בבידוד

בכיר האסירים הפלסטיניים השוהה בכלא הישראלי הועבר על ידי השב"ס לשבעה ימי בידוד לאחר שפעל להלהטת הרוחות. בנוסף נקנס במאות שקלים. באיגרת ששיגר לאחרונה קרא "לחזק את ההתנגדות כדי להסיר את הכיבוש"

בצינוק: מרואן ברגותי, ארכיון (רויטרס)

האיגרת ועונשה: מרואן ברגותי, בכיר הפת"ח המרצה מספר מאסרי עולם בכלא הישראלי, הועבר אתמול (שלישי) לשבוע בבידוד על ידי שירות בתי הסוהר לאחר שניסה להלהיט את הרוחות בשטחים מתוך כתלי בית הכלא.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

לאחר שקרא לחידוש האלימות, ברגותי עמד מול בית דין של השב"ס, שם נגזרו עליו שבעה ימים בבידוד וקנס של 300 שקלים (מתוך קנס מקסימלי של 500 שקלים) באשמת הסתה, קריאה לאלימות ומתן ראיון ללא אישור.

באיגרת שפרסם השבוע מתוך הכלא הוא קרא לפלסטינים "לחזק את ההתנגדות", כלומר לפעול ביתר אלימות נגד ישראלים מאחר וזאת "הדרך היחידה להסרת הכיבוש, השגת החירות וחזרת הפליטים והעצמאות". הוא גם שיגר מסר להנהגה הפלסטינית הנוכחית, כשקרא להגביר את החרם על מוצרים ישראלים.

התפרעויות בירושלים. ארכיון (הדס פרוש / פלאש 90)

עוד הוא כתב, כי יש לעשות חשיבה מחודשת על תפקיד הרשות הפלסטינית ואמר כי התפקיד הראשי של הרשות הוא לתת יד להתנגדות, וגם אמר כי על כוחות הביטחון של הרשות להפסיק את התיאום הביטחוני עם ישראל. הוא הוסיף שהוא תומך באבו מאזן ובניסיונו להוקיע את ישראל בארגונים בינלאומיים.

"לחזק את ההתנגדות" (AP)

מרואן ברגותי הוא בכיר בפת"ח, תנועתם של ערפאת ואבו מאזן, היה ראש התנזים - הזרוע הצבאית של הארגון, ובמסגרתה הוא פיקד על פעולות טרור קשות בהם ישראלים מצאו את מותם. הוא נעצר בערב יום העצמאות בשנת 2002, ונידון לחמישה מאסרי עולם ועוד 40 שנות מאסר על חלקו בפעולות הטרור של האינתיפאדה השנייה. לעתים מעלים את שמו כמועמד אפשרי לרשת את אבו מאזן, קריאות להן ישראל מגיבה בכך שהוא יסיים את חייו בכלא הישראלי.