יעלון: משרות הרבש"צים בעוטף עזה לא יקוצצו

שר הביטחון הודיע כי בעקבות לקחי מבצע צוק איתן, החליט יחד עם גורמי ביטחון שונים כי משרות רכזי הביטחון ביישובים לא ייפגעו. "נוכחות הרבש"צ משמעותית עבור התושבים ותחושת הביטחון שלהם", אמר במהלך הדיון בנושא

חיוניים לתחושת הביטחון (חדשות 2)

שר הביטחון משה (בוגי) יעלון הודיע היום (רביעי) כי על רקע לקחי מבצע "צוק איתן", תקני המשרות לרכזי הביטחון ביישובי עוטף עזה יישארו כפי שהיו ולא יקוצצו. גם ביישובים בטווח של 4-7 קילומטרים מהגדר, יישארו הרבש"צים במשרה מלאה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת   

ההחלטה התקבלה לאחר דיון שקיים השר יעלון עם גורמים בצה"ל, בפיקוד העורף ובמשרד הביטחון. בכך קיבל שר הביטחון את המלצת הרמטכ"ל בנושא ונענה לקריאות התושבים, ששבו והדגישו את חשיבות נוכחותם ליצירת תחושת ביטחון.

"נוכחות הרבש"צ משמעותית עבור התושבים ותחושת הביטחון שלהם", אמר יעלון. "בצוק איתן נוכחנו לדעת שמעבר לסיוע שהגישו הרבש"צים לכוחות הביטחון בפעילותם, הם היוו גם מוקד של תמיכה בתושבים לכל צורך שעלה".

"ידיד אמת של ההתיישבות". יעלון (רויטרס)

ראש המועצה האזורית שדות נגב, תמיר עידאן, בירך על ההחלטה. "מהרגע הראשון שבו נחשף השר לנושא, ידעתי כי הוא יפעל בנחישות לטובת התושבים וביטחונם", אמר. "שר הביטחון הוא ידיד אמת של ההתיישבות בישראל".

בנוסף, החליט יעלון לשפר את שכרם של הרבש"צים ביישובים סמוכי גדר הנמצאים בטווחים של 4-7 קילומטרים בכל הגזרות, ובטווחים של 4-9 קילומטרים באזור הצפון.

בסוף חודש אוגוסט תקפו בעוטף עזה בחריפות את ההחלטה שהתקבלה בעקבות דוח מבקר המדינה, לפיה רכזי הביטחון בטווח של 7-40 קילומטרים מהגדר יפוטרו, ותקוצץ משרתם של הרכזים ביישובים בטווח של 4-7 קילומטרים.