לוחם מג"ב נעצר בחשד שירה למוות בשני פלסטינים בביתוניא

התפתחות בחקירת הירי בהפגנה בביתוניא שבמהלכה נהרגו שני צעירים פלסטינים: שוטר מג"ב נעצר בחשד שירה למוות בשני המפגינים במהלך יום הנכבה. מפקדו נעצר אמש אף הוא ושוחרר הבוקר למעצר הבית. האחרון חשוד שידע על כך שהלוחם ביצע ירי חי, שתק וטייח את החקירה

המשטרה עצרה אמש (שלישי) לוחם משמר הגבול בחשד שהיה מעורב בירי ובהריגת שני נערים פלסטינים ופציעתו הקשה של פלסטיני נוסף, בהפגנה אלימה שהתקיימה ביום הנכבה לפני כחצי שנה בביתוניא סמוך לרמאללה. מפקדו נעצר אמש אף הוא ושוחרר הבוקר למעצר הבית. האחרון חשוד שידע על כך שהלוחם ביצע ירי חי, שתק וטייח את החקירה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

האירוע, שבו נורו ונהרגו שני מפגינים, תועד כולו ממספר כיוונים. הוא הופץ על ידי הפלסטינים לכלי תקשורת בינלאומיים ועורר סערה. בישראל רמזו תחילה כי ייתכן שמדובר בתצלומים מזויפים, אך החקירה העלתה ממצאים שונים.

בצה"ל ובמשמר הגבול טענו כל העת שכלל לא בוצע ירי בקליעים חיים לעבר המפגינים, אך החקירה העלתה חשד שירי מסוג זה אכן התרחש. ההחלטה לבדוק את הנושא התקבלה בעקבות הוראה של היועץ המשפטי לממשלה יהודה וינשטיין.

כחודש לאחר התקרית, ניתח צוות פתולוגים ישראלים ופלסטינים, בליווי של שני משקיפים בינלאומיים, את גופת הנער, אחד משני הפלסטינים שנהרגו, על מנת להכריע האם נורה מאש חיה. הממצאים העלו כי לא ייתכן שנורה מכדור גומי, כפי שנטען תחילה על ידי גורמי הצבא.

כחלק מהחקירה, עיכבו אתמול חוקרים ממחוז ש"י במשטרה כמה מהלוחמים, ובהמשך החליטו לעצור אחד מהם. היום הוא יובא לדיון בהארכת מעצרו בבית משפט השלום בירושלים. על יתר פרטי החקירה הוטל צו איסור פרסום.