הפלסטינים: מתנחלים הציתו מסגד

חשד לפשע שנאה סמוך לרמאללה: הפלסטינים טוענים כי בפעולת נקם על פיגועי הטרור, הציתו אלמונים מסגד בכפר אל-מועייר. כוחות משטרה הוזעקו למקום. בעבר רוססו כתובות "תג מחיר" במקום

על רקע המתיחות הביטחונית, חשד לפשע שנאה סמוך לרמאללה: שריפה פרצה הלילה (רביעי) במסגד בכפר אל-מועייר ונזק רב נגרם למקום. הפלסטינים טוענים כי מדובר בפעולת נקם שביצעו מתנחלים, בעקבות שורת הפיגועים האחרונים. מדובר במסגד שכבר נפגע בעבר, כשאלמונים ריססו עליו כתובות "תג מחיר" לפני כשלוש שנים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בשעות הבוקר הגיעו למקום כוחות הביטחון מלווים באנשי המנהל האזרחי שפתחו בחקירת נסיבות המקרה, על מנת לנסות ולהבין האם מדובר בהצתה על רקע לאומני. סביב המסגד החלו מספר צעירים להתפרע, ובמקום התפתחו הפרות סדר.

התושבים: "מתנחלים הציתו" (יש דין)

בתגובה להצתת המסגד, אמרה הבוקר יו"ר ועדת הפנים של הכנסת, ח"כ מירי רגב: "לא לתג מחיר - אסור לקחת החוק לידיים. אני מבקשת מההנהגה באיו"ש להעביר את המסר למיעוט היהודי הקיצוני שמנסה להבעיר את השטח".

הפרות סדר התפתחו במקום (יש דין)

גרשון מסיקה ראש המועצה האזורית שומרון אמר כי "מי שעשה את המעשה הזה הוא פירומן שראוי לכל הוקעה. עם זאת חשוב לציין כי עד היום מעולם לא נתפס יהודי בהצתת מסגד, והדברים אומרים דרשני. כבר ראינו במקרה הצתת המסגד בזנגריה כי בהחלט תיתכן הצתה של גורם מתוך הכפר, כך שאני מציע לתת לשב"כ ולמשטרה לעשות את העבודה למצוא את האשמים ולמצות עמם את הדין".

באירוע נוסף שעלול להיות במסגרת התסיסה האחרונה, הושלך אמש סמוך לשעה 23:30 בקבוק המכיל חומר דליק לעבר בית הכנסת העתיק בעיר שפרעם. הבקבוק התלקח ונזק קל נגרם למקום, ללא נפגעים. כוחות של משטרת שפרעם הגיעו למקום ופתחו בחקירת נסיבות המקרה.

הנזק בשפרעם, היום

שני האירועים האלימים מגיעים לאחר שאתמול העריכו גורמים בכירים במשטרה כי המהומות והמתיחות קרובות לסיום. "התמודדנו עם עשרות מוקדים של אירועים, הבנו במהרה שיש כאן גורמים אינטרסנטיים שרוצים להבעיר את הר הבית. אם נצליח לרסן את הר הבית נצליח לרסן לאט לאט ובהדרגתיות את שאר הגורמים בארץ", אמרו אתמול לחדשות 2 Online.

עוד הוסיפו הגורמים כי אין בכוונתם להתפשר סביב הנושא, על מנת להחזיר את השקט: "אנו משקיעים הרבה משאבים וטכנולוגיות כדי להתמודד עם המצב ובעת הצורך גם נפעיל כלים מיוחדים כדוגמת צווי הרחקה ומעצרים מנהליים, לא רק כלפי תושבי השטחים אלא גם על תושבי ירושלים".

בהכנת הידיעה השתתפו מתן חצרוני ופוראת נסאר.