יעלון על גל הטרור: "יש להיערך לאפשרות של הסלמה, נפעיל יד קשה"

במהלך ביקור בגוש עציון ועל רקע התגברות הפיגועים ברחבי הארץ, הדגיש היום שר הביטחון משה (בוגי) יעלון כי יפעל ביד קשה נגד כל המפגינים שיתפרעו. יעלון האשים את אבו מאזן בהתבטאויות חסרות אחריות שמלבות את האווירה - אך טוען כי לא מדובר באינתיפאדה

מאשים את אבו מאזן. השר יעלון

 בשיאו של גל הטרור שפוקד את המדינה, מתריע שר הביטחון מאפשרות של הסלמה: במהלך ביקור שערך היום (שלישי) בגוש עציון על רקע התגברות אירועי הטרור באזור, הזהיר שר הביטחון משה (בוגי) יעלון כי ייתכן והמצב הביטחוני עלול להסלים עוד יותר בתקופה הקרובה. 

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"אנחנו צריכים להיערך לאפשרות של הסלמה, לכן אנחנו מתגברים את הכוחות כדי להביא לנוכחות יותר גבוהה. הרשות הפלסטינית פועלת בשטח בניסיון להרגיע את הרוחות, אך התבטאויות שונות, כולל כאלה של יו"ר הרשות, מביאות למעשים הקשים", אמר יעלון והודה כי קיים קושי בעצירת מפגעים בודדים. לטענתו, עדיין לא מדובר ב'אינתיפאדה' חדשה שפרצה וכי "יש להמתין להתפתחויות בטרם נגדיר הגדרות".

יעלון הוסיף כי לא יאפשר למצב להסלים: "תגברנו את האבטחה ביהודה ושומרון, שם הייתה עלייה באלימות ובטרור העממי. אנחנו מבצעים מעצרים נרחבים יותר מאשר קודם וננקוט ביד קשה כלפי המפגעים, כולל הריסת בתים של מחבלים כדי לעצור את הגל הזה. אני קורא לכל מי שיש עניין ויכולת להרגיע את השטח, לעשות זאת".

אבטחה מוגברת ומעצרים למתפרעים (הדס פרוש / פלאש 90)


ישיבת קבינט מיוחדת תכונס: "ננצח את הטרור"

שר הכלכלה ויו"ר הבית היהודי ח"כ נפתלי בנט, הדגיש בכנס לביטחון המולדת של מכון הייצוא כי עם ישראל לא ייכנע לטרור: "לא רק שאפשר לנצח את הטרור, חייבים לנצח את הטרור ואנחנו ננצח את הטרור. העם היהודי נמצא כבר אלפי שנים בארץ הזו והציונות נמצאת כבר 120 שנה, ועדיין מנסים לעשות לנו רע, אולם אנחנו בינתיים צומחים. יש איומים ועכשיו אנחנו רואים ברחובות סכינים ודברים אחרים. עם ישראל מתקדם ויש לנו ייעוד לעשות טוב בעולם, אף אחד לא יעצור אותנו".

ישיבת קבינט מיוחדת תכונס. נתניהו (לע"מ, חיים צח)


השר יעקב פרי ראש ועדת שרים לענייני מיעוטים נפגש היום ראשי רשויות מהמגזר הערבי וקרא להרגיע את הרוחות. "ההתבטאויות של ראש הממשלה אינן מתאימות גם מבחינת התוכן וגם מבחינת התזמון", אמר. "באנו לכאן להידבר עם הנהגת המגזר ולבדוק אופציות להרגיע את הרוחות".

עלי סלאם ראש עיירית נצרת ומאזן גנאיים ראש ועד ראשי הרשויות המקומיות במגזר ביקשו מהשר להעביר לראש הממשלה מסר של הרגעה. בנוסף דרשו להקים ועדת חקירה של אירוע הירי בכפר כנא.

על רקע המצב, תכונס היום בשעה 15:00 ישיבת קבינט מיוחדת בה יידונו דרכי ההתמודדות עם הפורעים הפלסטינים והפיגועים ששבו להכות ברחבי הארץ.

בהכנת הידיעה השתתף פוראת נסאר.