גל טרור: דקה אחר דקה

רכבו של נהג ישראלי הותקף באבנים ליד חברון - הנהג השיב אש למקור השלכת האבנים. קודם לכן נעצרו שישה מבוקשים ביהודה ושומרון, ועל פי הדיווח חלק מהעצורים הם בני משפחתו של המחבל שביצע את פיגוע הדקירה בתל אביב. עדכונים שוטפים

כוננות נרחבת. ארכיון (משטרת ישראל)

לאחר פיגועי הדקירה אתמול בגוש עציון ובתל אביב, בהם נהרגו שני בני אדם, נמשכת גם היום (שלישי) הכוננות המורחבת נגד טרור ברחבי הארץ. כלי תקשורת פלסטינים דיווחו כי צה"ל עצר את בני משפחתו של המחבל הדוקר מתל אביב, אך טרם התקבל אישור לידיעה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

14:11: בתגובה לדברי ראש הרשות באזכרה לערפאת, אומר שר החוץ ליברמן כי בין השניים אין הבדל: "במלאת עשור למותו של ערפאת אנו רואים כי אין שום הבדל בין ערפאת לאבו-מאזן, שניהם שונאי יהודים המאמינים בטרור ומקדמים טרור. ההבדל היחיד הוא שאבו-מאזן מסוכן יותר כי הוא יודע להסוות את פרצופו האמיתי טוב יותר״.

יידוי האבנים בטורעאן (חדשות 2)

14:02: רכב נהוג על ידי יהודי נרגם באבנים על ידי רעולי פנים בכפר טורעאן שבגליל התחתון, ממזרח לנצרת. הנהג נפצע קל ופונה מהמקום על ידי המשטרה.

13:50: שר הביטחון יעלון מזהיר מהחרפה קרובה של המצב הביטחוני: "אנחנו צריכים להיערך לאפשרות של הסלמה, לכן אנחנו מתגברים את הכוחות כדי להביא לנוכחות יותר גבוהה. הרשות הפלסטינית פועלת בשטח בניסיון להרגיע את הרוחות, אך התבטאויות שונות, כולל כאלה של יו"ר הרשות, מביאות למעשים הקשים", אמר יעלון והודה כי קיים קושי בעצירת מפגעים בודדים. לטענתו, עדיין לא מדובר ב'אינתיפאדה' חדשה שפרצה וכי "יש להמתין להתפתחויות בטרם נגדיר הגדרות".

12:45: יו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן נשע דברים בעצרת לציון עשור למותו של יאסר ערפאת והאשים את ישראל בהפרת הסטטוס-קוו: "מנהיגי ישראל עושים שגיאה גדולה כשחושבים שההיסטוריה יכולה לחזור על עצמה- לחלק את הר הבית. הם יתחרטו על מעשיהם שתוצאתם היא מלחמת דת. לא נקבל את חלוקת ירושלים - ירושלים שנכבשה ב-67 היא בירתנו הקדושה. כולנו מגני ירושלים מפני הקיצונים". יו"ר הרשות קרא לישראל "הרחיקו את המתנחלים שמטמאים את אלאקצא- ואנחנו נישאר רחוקים מהם".

12:38: סוכנות הידיעות הצרפתית AFP דיווחה כי הפלסטיני שנורה בדרום הר חברון מת מפצעיו, אך טרם התקבל אישור רשמי לכך.

11:50: מדובר צה"ל נמסר כי פלסטיני נפצע קשה במהלך הפרת סדר בדרום הר חברון. על פי הדיווח, 150 פלסטינים השליכו אבנים ובקבוקי תבערב במשולש חורפה, וכוחות צה"ל הגיבו באמצעים לפיזור הפגנות. משלא התפנו המתפרעים נעשה שימוש בירי לפלג גוף תחתון, ממונ נפצע קשה אחד המפגינים שפונה לבית החולים סורוקה בבאר שבע.

09:45: בשכונת בית צפאפא בירושלים נגרם נזק לצמיגים של חמישה כלי רכב חונים השייכים לתושבי השכונה. בסמוך רוססה כתובת על המדרכה, בה נכתב "אין רכבים אין ערבים". המשטרה פתחה בחקירה.

09:17: ראש העיר ירושלים, ניר ברקת, הודיע כי בשל ההסלמה בעיר הוא "נפגש עם המוכתארים, מנהיגי הציבור הערבי , מנהלי בתי הספר, נציגי הסוחרים והתושבים במטרה לרסן את הפרות הסדר והאלימות של בני הנוער, להרגיע את הרוחות ולהחזיר יחד עם התושבים את השקט והשגרה". ברקת העביר בפגישות "מסר חד ותקיף כדי לגרום להם לקחת יותר אחריות על הנעשה בשכונות".

08:50: אבנים הושלכו לעבר רכב בכביש 60, ירושלים -חברון, סמוך לבית ענון. נהג הרכב השיב באש. חובשים ופרמדיקים של מד"א העניקו טיפול רפואי לאישה בת 40 במצב קל, שלא נזקקה לפינוי.

דיווח: קרובי המחבל מת"א נעצרו

08:16: במהלך הלילה התקבל דיווח על יידוי אבנים לעבר מונית ברחוב פסח חברוני בירושלים, והמונית המשיכה בנסיעה. שוטרי מרחב מוריה עצרו ארבעה קטינים יהודים כבני 13 שהודו במעשה, שבוצע ככל הנראה על רקע לאומני.

07:22: כלי תקשורת פלסטינים דיווחו כי העצורים בשכם הם אביו ומספר מאחיו של המחבל שביצע את פיגוע הדקירה בתל אביב, נור א-דין אבו חאשיה תושב מחנה הפליטים עסכר הסמוך לשכם. על פי הדיווח, במקום התפתחו הפרות סדר. הדיון בהארכת מעצרו של המחבל, שעדיין מאושפז בבית החולים איכילוב, יתקיים הבוקר בהיעדרו.

07:08: צה"ל ביצע במהלך הלילה שישה מעצרים ביהודה ושומרון - ארבעה מבוקשים נעצרו בשכם, בכפר תלת דרומית לקלקיליה נעצר מבוקש אחד, ובחברון נעצר פעיל חמאס אחד.

סמ"ר אלמוג שילוני

06:30: מדובר צה"ל נמסר כי החייל אלמוג שילוני, שנרצח בפיגוע הדקירה, הועלה לדרגת סמל ראשון לאחר מותו. שילוני בן ה-20 ממודיעין יובא למנוחות בשעה 14:00 בבית העלמין בהר הרצל בחלקה הצבאית.

בשעות הלילה: ראש הממשלה בנימין נתניהו כינס דיון ביטחוני בלשכת ראש הממשלה בירושלים. בין המשתתפים בדיון: שר הביטחון, השר לבט"פ, הרמטכ"ל, ר' השב"כ, המפכ"ל והיועמ"ש לממשלה. ראש המממשלה נתניהו הנחה לנקוט שורת צעדים נגד פעילי הטרור ובהם תיגבור מספר כוחות הביטחון בשטח, וקידום הריסת בתי המחבלים.

נתניהו בהערכת המצב (לע"מ, חיים צח)