פלוגות מג"ב יגויסו, יישקל סגר בשטחים

בסופו של יום שבו נרצחו 2 ישראלים בשני פיגועים בת"א ובגוש עציון - כוננות נרחבת במערכת הביטחון: במשטרה יגייסו פלוגות מילואים של מג"ב ויורחבו המבצעים לאיתור שב"חים. נתניהו הנחה לקדם הריסת בתי מחבלים

כוחות מג"ב, ארכיון (חדשות 2)

שני ישראלים נרצחו אתמול (שני) בפיגועי הדקירה בתל אביב ובגוש עציון, ובמשטרה מזהים את תחושת החרדה המתרחבת בציבור. על מנת להתמודד עם המצב הרגיש, הנחה השר לביטחון פנים יצחק אהרונוביץ' את מפכ"ל המשטרה יוחנן דנינו לגייס כמה פלוגות מילואים של משמר הגבול על מנת להיאבק בגל הטרור וגם כדי להגדיל את הנראות של הכוחות בשטח.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בנוסף, במשטרה מתכוונים לשכור כלי רכב לשימוש התחנות כדי להגביר את הסיורים בחוצות הערים. כמו כן יורחבו המבצעים הנקודתיים לאיתור שוהים בלתי חוקיים, כמו זה שביצע את הפיגוע בתל אביב. יחד עם זאת, נשקלת אפשרות שנמצאת בבחינת המוצא האחרון - להטיל סגר מלא על השטחים, אם המצב ימשיך להסלים.

בעקבות שני פיגועי הדקירה ושורת האירועים האלימים בימים האחרונים, כינס ראש הממשלה נתניהו התייעצות ביטחונית מיוחדת שבה השתתפו שר הביטחון יעלון, השר לביטחון פנים אהרונוביץ', הרמטכ"ל, ראש השב"כ, מפכ"ל המשטרה והיועץ המשפטי לממשלה. נתניהו הנחה לנקוט שורת צעדים נגד פעילי הטרור ובהם תיגבור מספר כוחות הביטחון בשטח, וקידום הריסת בתי המחבלים.

בעקבות התסיסה האחרונה מזהים במערכת הביטחון כי ישנם גורמים אסלאמיים המנסים להעניק תנופה לגל הפיגועים. מדובר לא רק בג'יהאד ובחמאס אלא גם בחברים אחדים בוועד המרכזי של הפתח, היושבים עם אבו מאזן. גורם מתסיס נוסף הוא מרואן ברגותי היושב בכלא הישראלי. על פי הערכת המוצא, אין פסי יצור של מחבלים ורשתות טרור בגדה, אלא תאים רדומים למחצה, דבר המכביד על היכולת של המודיעין לפעול לעצירת המפגעים.

פיגוע הדקירה בת"א (חדשות 2)

יום הדמים החל בשעות הבוקר, כאלמוג שילוני, חייל בן 20 נפצע אנושות מדקירת שוהה בלתי חוקי משכם סמוך לתחנת רכבת ההגנה בתל אביב. בשעות הערב ולאחר שעות של מאמצים, הוא מת מפצעיו בבית החולים שיבא תל השומר. שני בני אדם נוספים נפצעו קל בתקרית, המחבל שנעצר נפגע גם הוא באורח בינוני.

אחיו התאום של החייל, סהר שילוני, סיפר דקות ספורות קודם להודעה על מותו של אלמוג כי "הוא רק רצה לחזור לבסיס, ופשוט נדקר ונפצע. זה פשוט לא יכול להיות ככה. יש פה חיילים ואנשים שנפצעים, שנדקרים ברחוב, אי אפשר ללכת במדינה הזאת לבד, אי אפשר ללכת במדינה הזאת בשקט".

שעות ספורות לאחר פיגוע הדקירה סמוך לתחנת הרכבת בתל אביב, אירוע טרור נוסף התרחש - הפעם בגוש עציון: דליה למקוס, צעירה בת 26 נרצחה ושני בני אדם נפצעו, אחד מהם קשה והשני קל, מדקירות של מחבל סמוך לצומת אלון שבות. מאבטח אזרחי שהיה בכניסה ליישוב פתח באש לעבר החשוד ופצע אותו.

דליה למקוס, ארכיון (באדיבות המשפחה)

מחקירת המשטרה עולה כי תחילה ניסה המחבל לבצע פיגוע דריסה, אך כשנכשל להתגבר על מחסום בשטח - החל במסע הדקירות הרצחני. האירוע, שתועד כולו במצלמת אבטחה שהייתה במקום, התרחש בטרמפיאדה שנמצאת ממול לזו שממנה נחטפו, ובהמשך גם נרצחו שלושת הנערים הישראלים לפני כחמישה חודשים.