הפצוע מגוש עציון משחזר: "המחבל היה באטרף, הלמתי בו"

כשהוא עדיין מאושפז בבית החולים לאחר שנדקר בפלג גופו העליון, מספר אחד הפצועים מפיגוע הדקירה בגוש עציון כיצד נאבק במחבל. "היה לו טירוף בעיניים, התחלנו להתאגרף", סיפר ישי כץ בן ה-50. "זה יכול היה להיגמר באופן חמור יותר"

זירת הפיגוע, היום (חדשות 2)

בבית החולים שערי צדק בירושלים מאושפז במצב קל ישי כץ (50) שנפצע בפיגוע הדקירה הרצחני שהתרחש היום (שני) בסמוך לצומת הכניסה ליישוב אלון שבות בגוש עציון, פיגוע שבו נהרגה דליה למקוס בת ה-26. בשיחה עם חדשות 2 Online, משחזר כץ את השתלשלות האירועים הדרמטיים וכיצד נאבק במחבל במשך שניות ארוכות ומורטות עצבים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

האירוע התרחש סמוך לשעה 16:40, כשהמחבל תושב חברון ניסה לדרוס את למקוס שעמדה בטרמפיאדה. משנתקל במחסום, יצא מרכבו והחל לדקור אותה בצווארה פעם אחר פעם. "ראיתי מכוניות שנעצרו לפניי ושמעתי את הצעקות", סיפר כץ. "ראיתי את המחבל עומד עם הסכין ונערה שנדקרה, בדיעבד הסתבר לי שהדריסה התרחשה שניות לפני כן".

"יצאתי מהאוטו וניסיתי להתחיל להתקרב ולקלל אותו. צעקתי לו, צרחתי עליו קללות לא נעימות, ובאיזשהו שלב הוא רדף אחרי", הוא אומר. "הבנתי שהוא מתחיל לנסות לדקור אותי כי לא היה לי איך להתגונן. התרחקי בריצה כ-40 מטר מהמקום, הסתובבתי והתחלתי להתאגרף איתו קצת ולהלום בו".

"בשלב הזה קיבלתי את הדקירה בלחי ועוד כמה שריטות, אז הגיע למקום בנאדם נוסף", ממשיך כץ. "לפני מה שראיתי בסרטון המתעד את האירוע, הוא ריסס אותו בגז והמחבל הבין שהוא לא יצליח איתנו, לכן ניסה לעבור לקורבן אחר".

דליה למקוס, ארכיון (באדיבות המשפחה)

לדבריו, ניסה להניס את המחבל על מנת שלא יתקוף עוברי אורח נוספים: "הבנתי שאם הוא דוקר אותי אז אני מנוטרל. היה לי בראש שאם הוא מגיע אלי עם הסכין הוא ידקור אותי, הוא היה ממש באטרף וצעק אללה אכבר. הבנתי שעדיף שהוא ירוץ אחרי ולא ידקור עוד אנשים".

בסרטון המתעד את הפיגוע, נראה המחבל כשהוא ממשיך בחזרה לעבר דליה למקוס המוטלת על הקרקע על מנת לוודא את הריגתה. "היה לו מבט של טירוף בעיניים, הוא חזר לצעירה ששכבה שם", מוסיף הפצוע. שניות לאחר מכן נורה המחבל ונפצע על ידי מאבטח אזרחי שהיה במקום. "היה לנו נס שזה לא נגמר באופן חמור יותר", מסכם כץ את האירוע הקשה.