טייבה: הוצא מהרכב ומכוניתו הוצתה

ההתפרעויות במגזר הערבי שגלשו לטייבה עלו מדרגה: תושב נתניה שחלף בכביש הראשי של טייבה נעצר על ידי מתפרעים ששלפו אותו מרכבו והעלו אותו באש. בשומרון: אבנים ובקבוק תבערה על מכוניתה של אם ל-5

מתפרעים בטייבה עצרו הלילה (ראשון) את מכוניתו של תושב נתניה סמוך לאזור גשר טייבה. הם החלו לתקוף את הנהג - שהצליח לברוח מהמקום. לאחר מכן העלו באש את מכוניתו. 

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הנהג, שהיה בדרכו ממקום עבודתו לכיוון ביתו שבנתניה, הגיש תלונה במשטרה. השוטרים פתחו בסריקות אחר חשודים במעשה. טרם בוצעו מעצרים.

מוקדם יותר הערב נזרקו בקבוק תבערה ואבנים לעבר אם לחמישה שהייתה בדרכה לביתה, בין מעלה שומרון להתנחלות אל-מתן. "ברור לי שאותם אנשים שניסו לרצוח אותי הערב לא ישלמו את המחיר", אמרה האם, רות שפירא, לחדשות 2 Online.

"קרה לי נס", הוסיפה שפירא. לדבריה, היא התכוונה לקחת את בתה ברכב - אך התחרטה ברגע האחרון. בקבוק התבערה פגע במכסה המנוע ומושב הילדים התמלא בשברי זכוכיות.

הנהג שנפצע מקבל טיפול (עומר רביע - בוקרא נט)

זמן קצר לאחר מכן נזרקה אבן לעבר הרכבת הקלה בציר שועפט בירושלים. נזק קל נגרם לקרון. לא היו נפגעים. בתום מרדף נעצר קטין ערבי כבן 16.

גם בשעות הערב המשיכו להתעמת רעולי פנים עם השוטרים בכפר כנא, וכ-30 מהם נעצרו. העימותים זלגו גם לכיוון טייבה, והובילו לחסימת כביש 444 - הכביש הראשי באזור. בירושלים נפצעו קל שני בני אדם מיידויי אבנים.

אבנים נזרקו על אם ל-5 (ביטחון מועצה אזורית שומרון)

"ניסיון רצח" (ביטחון מועצה אזורית שומרון)

קטין בן 15 נעצר באזור גשר טייבה, והתנועה באזור מופנית לציר חלופי. במשטרה הדגישו כי "בצד האירוע נמשך ציר ההדברות עם המנהיגות המקומית". כוחות משטרה, יס"מ ומג"ב רבים נקראו על מנת לטפל בהתפרעויות, וכוח יס"מ עצר שני מפגינים. המפגינים שם הבעירו אש והתעמתו עם שוטרים.

בזירות נוספות בצפון - בכפר עילוט הסמוך לנצרת ובטורעאן - פרצו שריפות קוצים גדולות. לוחמי אש שנקראו לזירות פעולים למניעת התפשטות האש, ונבדק החשד כי מדובר בהצתות מכוונות.

באום אל-פחם נעצרו ארבעה חשודים, בהם בן 19 ובן 12, ביידוי אבנים לעבר כביש 65 במהלך עצרת מחאה שהחלה בכיכר המשטרה בהשתתפות כ-100 מפגינים.

גם בירושלים נמשכות הפרות סדר נקודתיות, שמתבטאות בעיקר ביידויי אבנים: גבר כבן 36 נפצע באורח קל, לאחר שאלמונים השליכו אבנים לעבר הרכב בו נסע סמוך לצומת נווה יעקב בצפון העיר. צוותי מד"א פינו אותו, לאחר טיפול רפואי ראשוני, לבית החולים שערי צדק בעיר.