חמאס מאשרים: מחבל נהרג בקריסת מנהרה ברצועה

פעיל חמאס בן 30 נהרג בקריסת מנהרה, וחמאס הודיע כי הוא מת "מות קדושים". הידיעה מוכיחה שחמאס מחדש את פעילות המנהרות ההתקפית והחפירה נעשית מסביב לשעון

פיר מנהרה ברצועה, ארכיון (דובר צה"ל)

השבוע העריכו גורמים בישראל כי לאחר חזרתו של מוחמד דף לתפקיד רמטכ"ל חמאס, הארגון חזר לחפור מנהרות בקצב ניכר ברצועת עזה. היום (שבת) התקבלה הוכחה נוספת לחידוש פעילות המנהרות ההתקפית, לאחר שחמאס הודיע על מות אחד ממחבליו בקריסת מנהרה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

גדודי עז א-דין אל קסאם, הזרוע הצבאית של הארגון, הודיעו הבוקר על מותו של הפעיל ניהאד עוד חליף מבית לאהיה. בהודעה נאמר שחליף בן ה-30 מת "מות קדושים" במהלך קריסת מנהרה שסייע בכרייתה.

בישראל מעריכים כי חמאס חידש את מלאכת חפירת המנהרות בעזה במלוא המרץ, והעבודות נעשות מסביב לשעון באמצעות כוח ייעודי שמונה כאלף פעילים. גם בכל מה שקשור למערך הרקטי חמאס לא קופא על שמריו ומכשיר כוח אדם על מנת לשפר את היכולות לייצור עצמי של רקטות.

פעיל חמאס שנהרג, ניהאד חאלף

בכיר צבאי בעזה הוצא להורג בגלל סיוע לישראל?

הבוקר עבר פלסטיני את גדר המערכת לתוך ישראל ונעצר. החשוד, שאינו חמוש, הועבר לחקירת כוחות הביטחון. במקביל, כלי התקשורת ברצועת עזה דיווחו היום כי בכיר באחת הזרועות הצבאיות ברצועה הורשע בשיתוף פעולה עם ישראל. על פי הדיווחים, האיש הוצא להורג בחאן יונס במעין משפט שדה, לאחר שהתגלו החשדות כלפיו.

על פי הדיווח, הפעיל בן ה-49 נעצר לפני כחודשיים והודה כי העביר מידע לצה"ל במהלך מבצע "צוק איתן". בין השאר נטען כי דיווח על מיקומם של מפקדים בכירים בזרועות צבאיות ברצועה.