החשד לאונס בחצרים: המקרה תועד

בבית הדין הצבאי דנו היום בחשד לאונס קבוצתי בבסיס חיל האוויר בחצרים לפני כשבועיים - ובמהלכו התברר כי קיים תיעוד של המעשה. "יש בסרטון כדי להעיד אם המעשים בוצעו בהסכמה או לא", אמר עורך דינו של אחד החיילים החשודים. אמו של אחד החשודים: "הבן שלי נגרר, מרחמת על החיילת שחייה נהרסו"

תיעוד יחסי המין יוכיח אם מדובר באונס? בעוד בצה"ל בודקים חשד לפיו ארבעה חיילים אנסו חיילת בבסיס חיל האוויר בחצרים לפני כשבועיים, מתברר כי קיים תיעוד של האירוע.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בבית הדין הצבאי התקיים היום דיון בתיק, בו הדגיש עורך דינו של אחד החיילים החשודים, כי מהתיעוד ניתן להבין האם הייתה הסכמה או לא לקיום יחסי המין. "הסרטון מראה את הסיטואציה בה שניים נוספים נמצאים בחדר בעת קיום יחסי המין", אמר עו"ד שי רודה במהלך הדיון, "יש בו כדי להעיד האם המעשים בוצעו בכוח או לא".

לדבריו, "במהלך האקט נתבקשה המתלוננת לבצע מין אוראלי - והיא סירבה. לאחר שנפוצה השמועה בבסיס אודות מקרה האונס, אחד החשודים שלח הודעת וואטסאפ למתלוננת בה שאל אותה: 'האם עשיתי לך משהו?' - וההודעה נותרה ללא מענה".

התובע בתיק מסר בדיון כי המשטרה הצבאית תבקש לבצע שחזור יחד עם המתלוננת - ותבקש לקבל חומרים נוספים מבית החולים ומיועצת הרמטכ"ל לענייני נשים.

החשד: החיילים אנסו את החיילת בזה אחר זה

על פי החשד, המעשים בוצעו לפני כשבועיים, כאשר החיילים סיימו לעבוד ונכנסו לחדרה של החיילת. לטענתה, החיילים אנסו אותה אחד אחרי השני. שלשום החיילת התלוננה על האירוע במשטרה הצבאית. הארבעה נעצרו, ואחד החשודים טען בחקירתו כי מדובר ביחסי מין בהסכמה.

גורמים צבאיים אומרים כי למפקדיה של החיילת נודע על האירוע והם אלה שהמליצו לה להתלונן במצ"ח. גורם צבאי הוסיף כי הנושא יתוחקר ויטופל במלא כובד הראש וכי נראה שעל פניו, מדובר במקרה חמור.

אמו של אחד החשודים בפרשה התקשתה להאמין לחשדות נגד בנה, שנעצר בחשד למעורבות בפרשה. בריאיון ראשון לתקשורת הבהירה היום (חמישי) האם כי בנה לא היה נוכח בחדר בזמן שבוצעו המעשים לכאורה: "הוא בכלל לא היה בסיטואציה הזו, הוא לא היה מעורב".

 לדבריה, "כל מה שכתבו ואמרו בתקשורת - הכל שקר וכזב. מי שהיה מעורב זה שני חיילים אחרים, אבל בגלל שהוא לא דיווח על האירוע הם קשרו אותו לנושא". הבן התקשר לאמו לאחר המעצר ואמר לה: "אמא, אני לא קשור, לא הייתי בחדר". החשודים יובאו היום לדין בהארכת מעצרם.

"הילד שלי הוא בן טוב, ממושמע, שעושה את השירות שלו בצורה הכי טובה שיכולה להיות", ציינה אמו של החייל. "המפקדים שלו יכולים להעיד על היחס האנושי שלו, הוא יודע בדיוק מה הוא עושה, הוא לא כל היום בפאבים. הוא ילד בית - בא מהצבא ישר לחדר". האם הפנתה בריאיון אצבע מאשימה לחיילים שמתגוררים עם בנה: "לצערנו הכניסו לו למגורים את הקבוצה הזו והוא נגרר אחריהם - ככה זה בצבא, גוררים את הילדים הטובים".

עורכי הדין שי רודה ושרון וקנין

"מאוד מרחמת על החיילת שהחיים שלה נהרסו"

"הבן שלי רחוק מאוד מכל הדברים האלה - לא סמים ולא אלכוהול, אין לו שום עבר פלילי, הוא ילד ממושמע שלא עושה שטויות", הוסיפה. על היחסים בין החיילת לבין החיילים האחרים בפרשה אמרה האם: "עד כמה ששמעתי, זה היה בהסכמה. היא לא הייתה צריכה להסכים והם לא היו צריכים לעשות את מה שהם עשו, ואני מאוד מרחמת על החיילת הזו שכל החיים שלה נהרסו והשם שלה נפגע".

לדבריה, הקרבה היתרה בין חיילים וחיילות בימינו עלולה לגרום לעבירות דומות: "צריך להרחיק את הדבר הזה מצה"ל - שום קרבה בין חיילים לחיילות, בלי חיבוקים ובלי נשיקות". אמא של חשוד נוסף הוסיפה, בשיחה עם חדשות 2 Online: "הבן שלי מספיק חכם כדי לא להיכנס לצרה הזאת, לא נעים להגיד אבל לא חסרות זונות".

לפניות לכתב: AzriA@ch2news.tv